Begüm Ayangil

Begüm AYANGİL, 1988 İstanbul Doğumlu.  Maltepe ve Gazi Üniversite’sindeki öğrenimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi üzerine tamamladıktan sonra Enka Okulları’nda anaokulu sınıf öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Psikoloji ve eğitim üzerine çalışmalarına devam ederken 2006’da bedenini rahatlatmak, aklını sakinleştirmek ve stresini azaltmak için yogaya gönül vermiş, evde yoga çalışmalarına başlamıştır. Çevresindekilere yogayı öğretmek ve fayda sağlamak için Dünyanın Tek Yoga Üniversitesi olan Swami Vivekananda Yoga Üniversitesinden sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Aynı zamanda birçok oyun gruplarında, çocuk atölyelerinde, çocuklarla ÇOCUK YOGASI ve OYUNLARI çalışmaları yapmaktadır.

Ankara Rotaract Kulübü’nde 2009-2011 yılları arasında komite başkanlığı görevini yapmıştır. 2006 yılında Ankara TEGV Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çeşitli yaş grubundaki çocuklarla çalışmalar yürütmüştür. Şehir içi ve dışında eğitim kurumlarına ve çeşitli kulüplere konferans, seminer ve eğitimler vermiştir.

AYANGİL, Şehir hayatının stresini bedeninden ve aklından uzaklaştırmayı, çevresindekilere daha sağlıklı bireyler yetiştirmek ve özellikle bedenini daha dinç tutmayı hedefleyen bireylere Hatha Yoga, Çocuk Yogası, Göz Yogası(Tratak), Döngüsel meditasyon, Şifa Meditasyonu, Pranayama (Nefes Çalışmaları),Hamile Yogası derslerini GRUP ve BİREYSEL olarak vermektedir.

 

Share This