Mehmet Osman Çetiner

 

Psikolojik danışman (rehber öğretmen) Mehmet Osman ÇETİNER 12 Mart 1985 tarihinde İzmir’de doğdu. Babasının memuriyeti nedeniyle öğrencilik hayatının ilk-orta ve lise yıllarını Kütahya, Tokat ve İzmir gibi farklı şehirlerde, değişik kültürlere temas ederek, zengin deneyimler edinerek geçirdi. 2003 yılında İzmir-Bergama Akif Ersezgin Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

2003 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programını,  İngilizce hazırlık sınıfıyla birlikte, 2008 yılında program üçüncüsü olarak bitirdi. 2006-2007 güz yarıyılında akademik ve kültürel ufkunu genişleten bir deneyim yaşadı: Almanya’nın Köln Uygulamalı Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde Erasmus öğrencisi olarak öğrenim gördü. 2008-2009 öğretim yılında TED Alanya Koleji’nde Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra  İstanbul Hadımköy’de askerlik görevini tamamladı.

Şubat 2010 ile Haziran 2011 tarihleri arasında  Muş’un şirin ilçesi Varto’da önce Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda okul psikolojik danışmanı, ardından da Varto Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Ar-Ge formatörü olarak çalıştı.

24 Haziran 2011’den bu yana Tekirdağ Merkez Aydoğdu İlkokulu’nda okul psikolojik danışmanı olarak görev yapıyor. Birçok akademik kongrede “kurallar ve ahlaki gelişim”, “psikolojik danışma ve felsefe”, “ergenlik” konuları üzerine bildiriler sunmuştur. Şuanda “risk altındaki çocuklar” üzerine çalışmaktadır.

Share This