Ünal Güner

1966 yılında doğdu. Judo milli takımında uzun yıllar katıldığı müsabakalarda Türkiye’yi temsil etti ve sayısız madalya kazandı.

1985 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor bölümünü bitirdikten sonra 1991 yılında Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Yüksek lisansını tamamladı.

1986 yılında henüz öğrenci iken Deniz Harp Okulunda Judo dersleri verdi.

1989 yılında Türkiye’nin ilk SPA ve sağlık merkezinde sağlık müdürü olarak görev yaptı. Burada refleksoloji, shiatsu ve hareketbilimi ile ilgili dersler verdi ve uygulamalar yaptı.

1991 yılında, askerlik görevi sırasında ve sonrasında beş yıl süre ile Hava Harp Okulu öğrencilerine ve subaylarına uzak doğu sporları ve savaş beden eğitimi dersleri verdi.

Üniversite eğitimi sırasında üye olduğu Metapsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Derneği’nde birçok çalışmaya katıldı ve seminerler verdi. Başkan Ergün Arıkdal ve Necip Özkardeş ile sofoloji telkinbilim ve hipnoterapi konularında çalışmalar gerçekleştirdi.

Özel olarak ilgi duyduğu ve yüksek lisans konusu olan “spor fizyolojisi ve psikolojisi”  alanını destekleyen alanlarda eğitimler aldı.

Bunun yanında zihinbilimi, hipnoterapi, reiki, kinesiyoloji, nefes eğitmenliği, takyon eğitimleri aldı.

Çocuklara Judo dersleri vermenin yanı sıra, 1992 yılında nefes teknikleri ile öğrenme tekniklerini birleştirerek dil eğitim merkezlerinde gevşeme teknikleri, odaklanma ve alfa ritminde öğrenme ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdi.

1987 yılından beri, bireysel ve kurumsal workshoplar düzenleyip, seminerler vermektedir.

Ruh, beden ve zihnin bir bütün olduğuna olan inancı, onu hastalıkların ve olayların arkasındaki nedenlerin anlaşılması konusunda çalışmalara sevk etmiştir. “Kendi kendine teşhis” adı altında verdiği eğitimlerde insanın özüne olan yolculukta karşılaştığı her rahatsızlığın ve olayın ona bir mesaj verdiğini ve bu mesajı okumanın tekniklerini anlatmaktadır.

2008 yılından bu yana Himalaya tuzu ile ilgili çalışmaktadır. Beslenmede Himalaya tuzunun kullanımı ile Himalaya tuz odası gibi farklı uygulamalarla birçok TV programına konuk olarak katılmış ve dergilerde röportajları yayınlanmıştır.

Öncelikli hedefi kendi merkezinde bulunan tuz odalarında yaptığı bireysel ve grup çalışmalarının sayısını arttırarak daha çok kişiye ulaşabilmektir.

Ünal Güner, sevgi ile kavradığı yaşamın her alanında karşına çıkan yanılsamalarının tümüne kucak açarak yoluna devam ediyor…

 

 

Share This