“Kader yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergâh bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatın hâkimisin ne de hayat karşısında çaresizsin.” (Şems-i Tebriz).

İşte bu dönemeç ve sapaklarda, inisiyatif alıp kullanabilmemize yardımcı olan enstrümanlardan biri de astrolojidir. Şimdi astrolojinin rehberliğinde zamanda yolculuğa çıkıp son 8 yılımızı anlayıp, önümüzdeki 8 yıla ışık tutalım. Bu genel bakış için özgürlüğün, farklılığın devrimin gezegeni Uranüs’e başvuracağız.
Uranüs bir burçta ortalama 8 yıl kalıyor ve hangi burçtaysa o burçla ilgili tüm insanlığa deneyimler yaşatıyor. Şu anda Uranüs koç burcunda. Ancak 2019 Mart ayında boğa burcuna geçecek. Peki, bu ne anlama geliyor? Uranüs’ün hem toplumsal hem de bireysel düzlemde güçlü değişim etkisi var. Önce bütüne etkisine bakalım.
Uranüs en son 1935- 1941 yıllarında boğa burcunda seyahat etmişti. O dönemde insanlık henüz Birinci Dünya Savaşı’nın yaralarını saramamıştı. 1929 ekonomik buhranının etkisi devam ediyordu ki İkinci Dünya Savaşı başladı!
Tüm bu yaşananlar, boğa burcunda seyahat eden Uranüs’ün işaret ettiği değişimleri getirdi. Yeni üretim ve ticaret modelleri, ülkelerin sınırlarında değişim, zayıflayan kurum ve süreçlerin yıkılması, göç, kadının hayatın her alanındaki yerinin yeniden tanımlanması gibi köklü değişimlerdi bunlar.
Şimdi yine benzer bir dönemdeyiz. 2017’nin ikinci yarısında bu etki başladı. Tarım sektöründe, çiftçilikte, demografik dağılımda, para birimlerinde, üretim modellerinde değişiklikler yaşanacak. Bazı meslekler tarihe karışırken yeni meslekler doğacak. doğal(!) afetler artacak, doğada yarattığımız her tahribatın bedelini toplu halde ödeyeceğiz.
Bireysel düzlemdeki etkisini de doğru değerlendirmek için geride bıraktığımız 8 yıla bakmak gerekiyor. 2010 yılından beri Uranüs koç burcundaydı. Bu yolculuğu boyunca “asla yapmam” “asla söylemem” dediğimiz ne varsa bize yaşattı. Güvenli alanlarımızdan çıkardı, ezberlerimizi bozdu. Şimdi ise bu yaşananları anlamlı bir bütüne dönüştürüp, edindiğimiz bilinç ile daha özgür, bütüne daha çok değer katan bir yaşam şekli inşa etme zamanı.
Işık olsun
Evren Aslan

<div class="social4i" style="height:82px;"> <div class="social4in" style="height:82px;float: left;"> <div class="socialicons s4twitter" style="float:left;margin-right: 10px;padding-bottom:7px"><a href="https://twitter.com/share" data-url="https://dergi.kuraldisi.com/2019a-girerken-uranusun-mesaji/" data-counturl="https://dergi.kuraldisi.com/2019a-girerken-uranusun-mesaji/" data-text="2019&#8217;a Girerken Uranüs&#8217;ün Mesajı" class="twitter-share-button" data-count="vertical" data-via=""></a></div> <div class="socialicons s4fblike" style="float:left;margin-right: 10px;"> <div class="fb-like" data-href="https://dergi.kuraldisi.com/2019a-girerken-uranusun-mesaji/" data-send="true" data-layout="box_count" data-width="55" data-height="62" data-show-faces="false"></div> </div> </div> <div style="clear:both"></div> </div> <p>1979 Adana doğumluyum. Uluslararası şirketlerde çalışma deneyimim olduktan sonra asıl var olmak istediğim alanın kişisel gelişim-dönüşüm olduğunu fark ettim. NLP ve diğer metotların eğitimini alırken, astroloji de bu bağlamda hayatıma girdi. Astroloji ile bireyin sadece kendine değil kolektife karşı da görevleri olduğunu daha net gördüm. Toplumsal dönüşümleri de daha sağlıklı değerlendirmek için sosyoloji eğitimi almaya karar verdim ve eğitimim halen devam etmekte.</p> <span class="et_social_bottom_trigger"></span>
Share This