Bilmemek Ayıp Değil, Öğrenmemek Ayıp:

3 Haziran günü İkizler burcunda yeniay gerçekleşiyor. Yeniay haritasının yükseleni Başak burcu. Hem İkizler burcunun hem de Başak burcunun yönetici gezegeni ise retrolarıyla nam salmış olan Merkür! Bu da demek oluyor ki Mayıs ayının son günleri ve Haziran ayı boyunca Merkür konularını bolca yaşayacağız.
O halde, bir ay boyunca gündemimizde olabilecek Merkür konuları nelermiş, bir bakalım:
İletişim, haberleşme, eğitim, ticaret, ticaret yolları, köprüler, medya, öğrenciler, öğretmenler, yazarlar, kılavuzlar, seçim yapmak, karar vermek, hesaplama yapmak, düşünmek, analiz etmek, sahtecilik ve dolandırıcılık.
Şimdi, daha önemli olan nokta ise bu konuları nasıl yaşayacağımız:
• Eksik bilgiyle yola çıkmak yarı yolda bırakabilir
• Yanlış hesaplar Bağdat’tan dönebilir
• Yeni olana adım atmakta cesaret eksikliği olabilir
• Yapılan seçimlerde kalıcılık ve istikrar olması için daha fazla çaba gerekebilir
• Yeni eğitim fırsatları doğabilir
• Yeni anlaşma ve sözleşmeler düzenlenebilir
• Boş konuşanın ipliği pazara çıkabilir
• Doğru bilinen yanlışlar açığa çıkabilir
• İhtiyaç duyulan bilgi ve belgelere ulaşılabilir
Kendimizi zihinsel olarak kuşatılmış hissetsek de düşüncelerimizi ifade etme ihtiyacımızın artacağı bir yeniay olacak. Elbette Merkür devredeyken ifade ve iletişim becerisinin her zamankinden daha da önemli olduğunu söylemek isterim. Sorun çözerken kullanılacak iletişim becerisi, sonrasında doğabilecek aksaklıkların da önüne geçecektir.
Bilgi ve iletişimdeki eksikliklerin nelere mal olduğunu; bilmenin ve iletişim becerilerinin yüksek olmasının nasıl güzel sonuçlar getirdiğini deneyimleyeceğimiz bir yeniay bizleri bekliyor.
M.Ö. 469-399 yıllarında yaşamış Yunan filozofu Sokrates’in ‘’kötülük bilgi eksikliğinden kaynaklanır’’ yaklaşımı 21. yy yeniayına ışık tutsun.
Astrolog Evren Aslan

<div class="social4i" style="height:82px;"> <div class="social4in" style="height:82px;float: left;"> <div class="socialicons s4twitter" style="float:left;margin-right: 10px;padding-bottom:7px"><a href="https://twitter.com/share" data-url="https://dergi.kuraldisi.com/3-haziran-2019-ikizler-burcunda-yeni-ay/" data-counturl="https://dergi.kuraldisi.com/3-haziran-2019-ikizler-burcunda-yeni-ay/" data-text="3 Haziran 2019 İkizler Burcunda Yeni Ay" class="twitter-share-button" data-count="vertical" data-via=""></a></div> <div class="socialicons s4fblike" style="float:left;margin-right: 10px;"> <div class="fb-like" data-href="https://dergi.kuraldisi.com/3-haziran-2019-ikizler-burcunda-yeni-ay/" data-send="true" data-layout="box_count" data-width="55" data-height="62" data-show-faces="false"></div> </div> </div> <div style="clear:both"></div> </div> <p>1979 Adana doğumluyum. Uluslararası şirketlerde çalışma deneyimim olduktan sonra asıl var olmak istediğim alanın kişisel gelişim-dönüşüm olduğunu fark ettim. NLP ve diğer metotların eğitimini alırken, astroloji de bu bağlamda hayatıma girdi. Astroloji ile bireyin sadece kendine değil kolektife karşı da görevleri olduğunu daha net gördüm. Toplumsal dönüşümleri de daha sağlıklı değerlendirmek için sosyoloji eğitimi almaya karar verdim ve eğitimim halen devam etmekte.</p> <span class="et_social_bottom_trigger"></span>
Share This