Aralık ayı geldiğinde çağrışımlarım Milli Piyango biletlerindeki inanılmaz kuyruk ve bir sonraki yıla ait umutlardır. Biri maddi öteki manevi dilekler. Daha çok para, daha sağlıklı bir yıl, nihayet mutluluğu yakalamak! Oysa anın tadına varmakla zaten fiziksel bir takvime gereksinim duymadan da mutlu olabiliriz.

Aralık ayı içinde Oğlak burcunda yol alan Plüton sırayla Merkür, Güneş ve Venüs’le kucaklaşacak. İçimizdeki gücün sevgiyle, enerjiyle, canlılıkla ve zekâ ile bütünleşmesini derinden hissedeceğiz.

13 Aralık’ta Mars ve Plüton bir araya gelecek. İçsel dinginliğine henüz kavuşamamış olanlarınız açısından hayli sert bir gün. Gerçekten bireysel gelişime önem verip vermediğinizi, hakikaten kendinizle barışık olup olmadığınızı böyle agresyonu güçlü günlerde anlayabilirsiniz. Saldırgan bir enerji yeri göğü sardığında sağduyunuzu koruyarak aydınlığa çıkabilirsiniz.

Merkür 10-30 Aralık arasında Oğlak burcunda geri gidecek. Kariyer, evlilik, başkalarının onayını almak gibi konularda hatalar yapmaya açık olacağız. Merkür gerilerken algı, zekâ, mantık, iletişim yeteneği de geriler.

5 Aralık’ta hedefi bilgelik olan, bilgi toplayan Yay burcunda Yeniay doğacak. 21 Aralık’ta bilgi dağıtan İkizler burcunda Ay tutulması-Dolunay gerçekleşecek. Yeniay eğitim, kurs, seyahat konularında yeni başlangıçlar getirirken, Dolunay-Ay tutulması duygusal bir tehdit içeriyor. Duygusal tepkileri kontrol etmenin zor olacağı tutulma günleri ( +/- 15 gün) boyunca sözleşmeler, anlaşmalar, söylenenler ve yazılanlar tepkileri arttırabilir.

Aralık ayı başından itibaren özellikle iletişim, kariyerimizi korumak, yöneticiler ve müşterilerle anlayış üzerine diyaloglar geliştirmek önem kazanıyor.

2-8-9 Aralık günleri aşk ve sevgi ilişkilerimiz açısından mükemmel hissedeceğimiz, mutlaka partnerimizle beraber olmamız gereken günler. Sevgi sözcüklerini daha fazla sarf etmelisiniz.
3 ve 29 Aralık günlerinde saldırgan Mars işbaşında olacak ve yıkıcı içsel enerjiler yıkıcı eylemler yaratacak. Yani riskli günlerimiz. Sakinliğimizi korumalı, barışçıl kişiliğimizi kanıtlamalıyız. Yeni yıl yeni umutlar demek ve görünen o ki Aralık ayı yenilikler vaat eden aylardan biri.

Yeni yılda umutlarınıza ve hedeflerinize ulaşmanız dileğimle…

Su Karakuş

su@sukarakus.com

www.sukarakus.com

KOÇ: Güçlü bir lider kötü alışkanlıklarınızın kötü sonuçlarıyla karşılaşmanıza sebep olabilir. Gelecek aylarda yepyeni bir yaşama başlayacaksınız. Bu dönemeçten sağlam bir şekilde geçebilmeniz için 10-13 Aralık’ta dünyevi değerlerin önemini kabul etmelisiniz. Ayın ilk yarısında içsel veya dışsal seyahatleriniz sıklaşabilir. İş gezileriniz yeni iş anlaşmalarını da beraberinde getirecek. Ay sonunda negatif enerjinizi temizlemenin yolunu öğrenmiş olmalısınız. Aksi halde kazalara açık hale gelebilirsiniz.

BOĞA: Ayın ilk haftasında başkalarından elde edeceğiniz kazanımlar ve başkalarının gözündeki yansımanız önem kazanıyor. Fiziksel güzelliğinizle ayın ilk haftasında ilgilenebilirsiniz. İçsel yolculuklara çıkmak yerine can sıkıcı bir kendinizle mücadeleye 10-30 Aralık arasında girişebilirsiniz. İçinizdeki fırtınanın yansımasını dışsal olaylarda gözlemleyeceksiniz. Merkür anlayışınızı zorlayacak ve başarı kavramınızı yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak.

İKİZLER: Evlenmek veya terapistle çalışmaya başlamak için 10’undan önce sözleşmeleriniz tamamlanmış, imzalar atılmış olmalı. Evlilik için en ideal ayda bulunuyorsunuz ancak 10 Aralık’ta yöneticiniz Merkür gerileyeceği için kendinizle yüzleşmeniz zorlaşabilir. Gerçekleri kabul etmek yerine yanlış bir düşünce tarzının kurbanı olabilirsiniz. Ay boyunca sabrınızı korumalısınız. Ay sonuna doğru burcunuzda Ay tutulacak. Tepkileriniz size yakışır nitelikte olmalı.

YENGEÇ: Aralık evli ve ortaklık sahibi Yengeçlerin dikkatli olması gereken bir ay zira Merkür evlilik alanınızda geri gidecek ve partnerinizle ortaklığınıza son vermek için pek çok sebebiniz olacak. Sabırlı olmalı 30’una dek ani karar almamalısınız. 13 Aralık’ta partnerinizin güç gösterisi ile karşılaşabilir, danışmanlarınızın kırıcı tavrıyla yön değiştirebilirsiniz.  Karşınızdakilere aynı şekilde cevap vermeyin, yenilirsiniz. Ayın ilk yarısında yeni bir işe başlayabilirsiniz. Ve ay sonunda ruhsal temizlik yaparak rahatlayacaksınız.

ASLAN: Yeni bir aşka hazırsanız müjde! Yeni aşk kapınızı çalmak üzere. Doğru enerjilerle donatılıyorsunuz. Evliyseniz ayın ilk haftasında bebek sahibi olabilirsiniz. Veya projeleriniz değer kazanabilir. Ancak 10 Aralık’tan itibaren her türlü ilişki sinirlerinizin gerilmesine sebep olabilir zira yanlış anlama eğiliminiz artacak. Meydan okumalarla mücadele etmeyin. Olayların akışına müdahale edemeyeceksiniz. Ay sonunda düşünmeden dilekte bulunmanın, dostluk ve tanış kavramlarını ayırt etmemenin sonuçlarını tecrübe edeceksiniz.

BAŞAK: Yeni bir ev almak istiyorsanız 10 Aralık’tan önce sözleşmenizi yapmış olmalısınız. Yeniay da sizi destekleyecek. Ancak aşk yaşamınızda Merkür gerilemesinin parmağını hissedecek, huzursuzluk yaratabileceksiniz. Aşırı eleştirel tavrınızı özeleştiri ile düzeltmelisiniz. Plüton-Mars kavuşumu da O’nun saldırılarıyla baş edemeyebileceğinizi gösteriyor. Ay tutulması kariyerinizin kritik bir noktadan kırılabileceğini vurguluyor. Ortaklarınız ve projelerinizde yapacağınız hatalar yükselişinize engel olabilir. Sonuçtan tek başınıza sorumlu olacağınızı unutmadan daha olumlu bir yaklaşım sergilemelisiniz.

TERAZİ: Burcun ilk 10 gününde doğduysanız sorunlarla baş etmeniz gereken bir ay geçireceksiniz demektir. Aile ve ev sahibinizle olan problemler, yeni ev arayışlarınız sizi bir hayli yorabilir. Merkür, Mars, Plüton aile baskısı olarak üzerinize yığılacak. Oysa yakın çevrenizi ayın ilk haftasında yenilemek sizi mutlu edecek ve yeni dostlar kazanacaksınız. Ay sonundaki Ay tutulması hem iş yaşamınızı hem de eğitim hayatınızı olumsuz etkileyebilir. Bu ay ne kadar güçlü olduğunuzu kanıtlamalısınız.

AKREP: Bu ayın konusu özgüven ve para. Özgüveniniz arttıkça kazanımlarınız da artacak. Bu anlamda ayın en şanslı burcusunuz. Ancak yakın çevrenizle ilişkilerinizde şımarıklığa yer yok. Özgüvenin abartılı olması başkaları tarafından onaylanmayacak. Merkür gerilemesi algıların zayıflamasına ve yakınlarınızla aranızda ihtilaf oluşmasına neden olabilir. Yenileceğiniz bir savaşa girebilirsiniz. Enerjinizi daha anlamlı amaçlara yönlendirmelisiniz. Aralık sonuna doğru Ay tutulduğunda şans oyunları, prim, telif gibi alacaklarınızda sonuca ulaşabileceksiniz.


YAY:
Ayın ilk haftasında Yeniay burcunuzda doğacak ve iyimser bakış açınızın ödülünü alacaksınız. Yaşam tarzınızı ve ifade biçiminizi yenileyebilirsiniz. Ay boyunca para konusunda çok dikkatli olmalısınız. Yanlış bir anlaşma, para kazanayım derken kaybetmenize sebep olabilir. Ve bu durum özgüveninizi zedeleyebilir. Aile içi anlaşmazlıklarda hızlı düşünmek yanlışlıkları da beraberinde getirecek, biraz yavaşlayın. Ay sonunda tüm sözleşmeyle bağlı olduğunuz ilişkilerinizi gözden geçirecek, belki de ayrılık kararı alacaksınız.

OĞLAK: Yeniay bilinçaltı temizliğine davet edecek ve ayın ilk haftası boyunca karamsar olmanın zararlarını fark edeceksiniz. Ancak burcunuzda 10’undan itibaren geri gidecek Merkür, anlayışsız, anlaşılmayan ve hata yapan kişi olmanıza neden olabilir. Özgüveninizi kaybedip, onaylanmamaktan korkabilirsiniz. Bu durumda Mars ve Plüton’un etkisi ile saldırganlaşabilirsiniz. Her zamanki peygamber sabrınızı bu ay gösterin. Yakın çevrenizle kapışmayın. İş yaşamınızda ay sonuna doğru bir tamamlanma söz konusu.

KOVA: Yeni arkadaşlar hayatınıza katılıyor. Ayın ilk haftası kalabalık davetlerde yer alabilirsiniz. Merkür iç dünyanızı altüst edebilir ve sürekli düşünme, içe kapanma hali hissedebilirsiniz. Geçmişinizi yanlış hatırlamak gereksiz hüzünlerle dolmanız anlamına gelebilir. Dikkatli davranın. Kötülüklere ortak olmayın. Aşk alanınızda gerçekleşen Ay tutulması ay sonuna doğru ayrılık getirebilir. Sevgilinizi üzmeyin.

BALIK: Yeni bir sorumluluk, yeni yöneticiler ve görevler yeniden heyecan duymanıza yardım edecek. Ayın ilk haftasında neşeniz yerinde olacak. Ancak ay ortasında bu yeniliğin hiç de hayra alamet olmadığına karar vereceksiniz. Oysa her olumsuzluktan yeni bir şey öğrenerek ayrılırız. Arkadaşlıklarınız Merkür’ün şakalarına kurban gidebilir. Ayrıca tehditler alabilirsiniz. Onlarla baş edecek zekânız ve en önemlisi şansınız var. Ev alma ve taşınma işleriniz için ayın ikinci yarısını bekleyin.


Share This