Çocukluğumda tavşana niyet çektirmeyi çok severdim. Ara sıra niyetçilere rast geldiğimde o masum enerjiyi koklamak için yine çektiriyorum. Bunu yaparken eski günleri de hatırlıyorum ve acayip gülme tutuyor, hatta utanıyorum sağa sola bakıyorum gören var mı diye. Oradan çıkacak bir cümleye bel bağladığım zamanlar hiç de az değil. Ama hâlâ inanıyorum; bazen evrensel mesajlar tavşanla, kuşla da olsa bize geliyor. Biz bu mesajları çoğunlukla bilinçaltımızda arşivliyoruz. Şanslıysak ve olaylar arasında bağ kurabiliyor, eş zamanlılığın farkına varmayı başarabiliyorsak, bilinçaltımızdan doğru niyeti yukarı çağırabiliyoruz. Şanslı değilsek, “tesadüf” deyip geçiyoruz.

Bu ay Güneş Koç burcunda ilerliyor ve tam anlamıyla niyet zamanı, “bir dilek tut” günlerindeyiz.

Koç burcunun en bilinen özelliği cesareti ve kararlılığı temsil etmesidir. Aslında tüm kalbimizi ortaya koyarak “bir dilek tutmak” büyük cesaret ve kararlılık isteyen bir şeydir. Çünkü her tuttuğumuz dilek, başka bir dileğe, başka bir varoluş şekline veda etmektir ve bunun için kararlı olabilmek gerekir. Evlenmek için dilek tutan, bekarlığa veda etmeyi göze alır, bekarlık için dilek tutan birlikteliğe veda etmeyi göze alır. Zenginliğe dilek tutan, yoksulluğun dikkat çekmez kıyılarını terk etmeyi göze alır.
Hayat kendi düzeninde akıp giderken mart-nisan aylarında ilkbaharın başlamasıyla kendi diliyle bize “bir dilek tut” der.

Bir dilek tutun, içinde şüphe olmasın. Tuttuğunuz dileğin hayatınızda var olmasını gerçekten istediğiniz konusunda kararlı olun. Korkuya aldırış etmeyin, o normaldir, olması gereken bir duygudur. Değişimin kapıda olduğunun müjdecisidir korku. Koç burcu tüm cesaretinin yanında korkularla da ilişkilidir. Köpek okşamak veya uçağa binmek sıradan şeylerdir birçoğumuz için. Ancak köpekten veya uçaktan korkan kişi için büyük bir cesaret adımıdır. Cesaret varlığını korkuya borçludur. Yüksekten korkmayan bir insanın yükseğe tırmanması bir cesaret değil, eğlencedir. Cesaret sadece korkunun olduğu yerde ortaya çıkabilen bir enerjidir.

En çok istediğiniz şey için bu ay dilek tutun. Tuttuğunuz dilek size korku veriyorsa gerçekten ihtiyacınız olan bir dilek tutmuş olma ihtimaliniz çok yüksektir. Doğru dileği tuttuysanız içinizdeki kahramanla, cesur savaşçıyla tanışmaya hazır olun. Korkularınız vazgeçmeniz için her yolu deneyecektir, amacı içinizdeki cesur yürekle tanışmanızı sağlamaktır.

İlkbahar, başlangıçlar ile birlikte kahramanınızın gün yüzüne çıkmak için can attığı günlerdir, bir dilek tutun ve kahramanınızla tanışın. Onu seveceksiniz, kahramanınız içinizdeki bebektir. O masum ve cesurdur. Bütün bebekler yürümeyi, içlerindeki kahramana borçludur. Düşerler ama asla vazgeçmezler, kararlı ve cesurdurlar, aynı zamanda iyi niyetli ve masum.

İyi niyetli ve masum tüm dilekler, düşe kalka da olsa gerçekleşir.

En güzel baharlar sizlerin olsun.

Share This