Osho tarafından önerilen bu meditasyon kendinizi çok daha zinde, canlı, diri, neşeli ve hayat dolu hissetmenizi sağlayacak.

Derin bir nefes al. Nefesi göğsünün tam ortasında hisset. Bütün varlığın kalbine doluyormuş gibi hisset. Bunu en az beş kere yap –nefes al, içinde tut, kalbini doldurur. Kalbinin merkezinde hisset, varlığın içini hayatla doldursun.

Şimdi ciğerlerini tamamen boşaltırcasına nefes ver, kalbini de söndür ve sana verilen her şeyi varoluşa geri akıttığını hisset. Bunu her gün pek çok kez yapabilirsin ama sadece beş nefeslik setler halinde yap.

Madem ki beyinden kalbe giden yol dünyanın en uzun mesafesidir, bu meditasyon, aklından ruhuna geçmende sana yardım eder. Giderek daha da algılayıcı olursun, farkında bile olmadığın pek çok şeyi fark etmeye başlarsın.

Kokuları daha çok alacak, tatları daha iyi ayırt edeceksin, daha sık dokunacak, daha fazlasını görecek, daha iyi işiteceksin; her şey daha yoğun olacak. Hayatın senin içinde titreştiğini, akışa hazır olduğunu hissetmeye başlayacaksın.

Share This