Karşınızdaki Kişinin Burcunu Nasıl Tahmin Edersiniz?

Astrolojiyle yakından ilgilenen birileriyle tanıştıysanız sizin de başınıza gelmiş olabilir; size şöyle bir bakıp burcunuzu tahmin edebilirler. Bunu nasıl mı yapıyorlar? Evet, tecrübe, araştırma ve bilgi gerektiren bir beceri ama yeni başlayanlara verilebilecek bazı ipuçları da yok değil. İşte size, Güneş burcu temel alınarak kişilerin görünüşlerinden ve davranışlarından burçlarını tahmin etmenizi sağlayacak ipuçları:

Güçlü kişiliği olan insanları gözlemleyin. Alışkanlıklarına bağlı biri mi? Çoğu insanın sahip olmadığı ayırt edici nitelikleri var mı? İyi tanıdığınız biri mi? Öyleyse analiz etmek için iyi bir aday olabilir. Öte yandan, bu kişi herkes gibi davranan biri mi? Çekingen ya da utangaç mı?

Koç: Yüksek sesle konuşur, kavgadan, çekişmeden kaçınır, gürültücüdür ya da şarkı söylemeyi sever, pes seslerde son derece güçlüdür (genellikle erkekler için), etkisi büyük, kuvvetli, kendine çok güvenlidir, gelgeç gönüllü, bencil, biraz çocuksudur.

Boğa: Güzellikten hoşlanır, materyalist olabilir, hayatın iyi yanlarının tadını çıkarır, para yönetiminde ustadır, çiftçilik ya da bahçıvanlık gibi dış mekân işlerinden çok hoşlanır, dışarısını sever, son derece pratiktir ve toprağa bağlıdır, yemek yemeye bayılır.

İkizler: İyi bir tartışmacıdır, hazırcevap, flörtçü, oyuncudur ama kimi zaman yıpratıcı/gücendirici olabilir, tutarsızdır, alıngan olabilir, kolayca sevinir/sevindirilir, entelektüel ve mükemeliyetçidir.

Yengeç: Son derece duyarlıdır, mahzun, romantik, latifdir, evde yemek yapılmasından ve ev yapımı yiyeceklerden hoşlanır, ailesiyle vakit geçirmeyi sever, toplumsal anlamda muhafazakârdır.

Aslan: Gururludur, kendine güvenir, dikkat çekicidir, cesur/teatral tavırlıdır, akıllıdır, entelektüeldir ve çok isabetli karar verir, son derece çekicidir, kendisine abayı yakanların bol olmasına alışkındır, hakikatli, vefalıdır, duyarlıdır, saçları gür olur.

Başak: Görevlerini hiç aksatmadan yerine getirir, düz, sade, basit ve renksiz olabilir, dramdan ve dedikodudan hoşlanır, zekidir, yargılayıcıdır, soğuk ve mesafelidir, doğuştan utangaçtır, düzenlidir, çok çalışkandır, titizdir, pek çok konuda özellikle de iç mekân dekorasyonunda minimalistlikten yanadır, yüzleştirmeyi ve kanıtlamayı sever.

Terazi: Kararsızdır, flörtçüdür, uçarıdır, zariftir, eşitlikten ve adaletten yanadır, güzelliği ve güzel olan her şeyi sever, barışçıdır

Akrep: Ketumdur, gizli kapaklıdır, dirençli, dikkafalı, azimlidir, vefalıdır, kendine güvenlidir, atletiktir, gizemlidir, sorgulayıcıdır

Yay: Maceracıdır, bağımsızdır, cesurdur, zekidir, karizmatiktir, isyankârdır ve özgürlük peşinde koşar, doğuştan eğlendiricidir

Oğlak: Dikkafalıdır, münakaşacıdır, olgun/ağzı sıkıdır, cömerttir, çok çalışkandır, sataşmayı, takılmayı sever, otoriteye saygı duyar

Kova: Başkalarına yardım etmeyi sever, iyimserdir, hevesli, gayretlidir, karizmatiktir, soğuk ve kayıtsızdır, egsantriktir, boyun eğmez

Balık: Duyarlıdır, dost canlısıdır, geçimlidir, güzel gözleri olur, hayalcidir, ortama uyum sağlar, alıngan olabilir.
Dış görünüşlerini inceleyin. Açık işaretlerin hiçbiri yoksa analiz ettiğiniz kişiye dikkatle bakın ve görünüşüyle ilgili en çok dikkatinizi çeken özelliklere odaklanın.

Koç: Dar yüz kemikleri, geniş alın, pembe yanaklar; güçlü, boylu poslu bir beden ya da ortalamanın altında bir boy ve siyah veya sarımsı kızıl saçlar; güçlü kaşlar, net ve delici gözler.

Boğa: Masum, çocuksu gözler, dolgun ve kalın beden, dolgun dudaklar, küçük/eşit dişler, kalın telli saçlar, normalden biraz daha kalınca bir boyun, çekici bir yüz.

İkizler: Şeytani bir gülümseme, dolgun dudaklar, orta boylu, düzgün bir çene, yüksek elmacık kemikleri, ince, uzun, kemikli parmaklar.

Yengeç: Yarı kapalı gözler, masum yüz hatları, ortalamanın altında bir boy, etine dolgun bir beden, kısa bacaklar, genellikle kahverengi saçlar, yuvarlak yüz, çıkık alın, küçük gözler, küçük, yukarı kalkık burun, geniş ağız.

Aslan: Göz alıcı, yele gibi kalın esmer saçlar, iri siyah gözler, gururlu ve güvenli bir eda (tıpkı bir aslan gibi), genellikle uzun boy, dar kalçalar, biçimli, uzun bacaklar

Başak: Solgun ten, yuvarlak kafa, ince ve biçimli dudaklar, iri gözler, küçük, simetrik, zarif hatlar, geniş alın, uzun kollar, bazen solgun görünümlü, ince kaşlar

Terazi: Yanaklarda, burunda, dizlerde ya da dirseklerde gamzeler, yontulmuş gibi keskin dudak çevresi, yuvarlar kafa, ince burun, zarif hatlar, geniş alın

Akrep: Düz hatlar; koyu, korkutucu, hipnotize edici gözler; genellikle koyu renk saçlar

Yay: Derin bakışlar, keskin yüz hatları, genellikle geniş ve biçimli kafatası; geniş ve yüksek alın; uzun, ince, biçimli bir beden, güçlü bacaklar, genellikle iyi koşucudurlar

Oğlak: Keskin, belirgin yüz hatları, iri, sabit gözler, koyu renk saçlar, becerikli eller ve çıkık elmacık kemikleri

Kova: Dost canlısı, davetkâr bir ifade, keskin hatlar, ortalamının üzerinde boy, ince bir beden. Genellikle uzaklara bakan, hülyalı gözler. Fiziksel çekicilik.

Balık: Masum görünüm, nazlı, narin ifade. Orta ya da kısa boy. İlerleyen yaşlarda kilo alma sorunu.

Baharda doğan insanların çekici bir yüzleri vardır (güzel ya da yakışıklı olmaları şart değildir, dikkat çekicidirler):

Koç, Boğa, İkizler

Yazın doğanların saçları ve tenleri istisnai olur (saçlarının dümdüz olması gerekmez ama göz alıcıdır):

Yengeç, Aslan, Başak

Sonbaharda doğanlar doğal, çekici tavırlara sahiptir:

Terazi, Akrep, Yay

Kışın doğanların genellikle güçlü ve çekici bedenleri olur:

Oğlak, Kova, Balık

Share This