Güneş Oğlak burcundaki seyrine devam ederken biz her yıl olduğu gibi yeni yıla Oğlak burcu ile giriş yapacağız.
Oğlak burcu enerjisi başarı, sorumluluk ve görev odaklı bir enerjidir. “Hayatın elimizden kaçması” diye bir söylem vardır. İşte bu söylem Oğlak burcunun getirdiği enerji ile çok ilgilidir. Öncelikle herkes, her birey Oğlak burcu enerjisi taşır. Bazı kişilerde bu enerji daha baskındır; örneğin bu kişilerin burcu veya yükselen burcu Oğlak’tır veya Satürn Yükselen Evi’ne çöreklenmiştir veya Oğlak burcunda gezegen yığılımı vardır vs. Bazılarımız yoğun, bazılarımız hafif ama hepimiz mutlaka Oğlak burcu enerjisi taşırız. Yani hepimizin hayatı elinden kaçırma riski vardır.

Sorumluluk insanlığa layık görülmüş ve insanlığın da büyük bir cesaretle kabul ettiği bir yüktür. Dağlar bu yükü kabul etmemiş; haksız da sayılmazlar, akıllılarmış. Sorumluluk sahibi olmak her zaman bir erdemdir. Ancak sorumlulukları yerine getirmekten başka hiçbir hayat amacı yokmuş gibi yaşamak da insanın kendine, varoluşuna ve dünyaya yapabileceği en büyük ihanetlerden bir tanesidir. Bizler köle değiliz. Bizler görevlendirilmiş robotlar değiliz. Bizler başarı hırsı gözünü bürümüş yaratıklar değiliz; olmamalıyız. Bizler görev ve sorumluluklarımızın bilincinde olmayı, eğlenmeyi, şükretmeyi, sevmeyi, yardım etmeyi, yardım istemeyi ve dinlenmeyi öğrenmek üzere buradayız.

Halletmemiz gereken bir sorun, yüklenmemiz gereken bir sorumluluk varsa hemen kalbimizde emirlerimizi bekleyen Oğlak enerjimize ve Satürn’ümüze bunu devredebiliriz.

Bir arkadaşımız keyifli bir akşam için bizi davet ettiğinde, kalbimizin bir köşesinde eğlenmeyi bekleyen Venüs’ümüzü şereflendirmeliyiz.

Belki bir maratona katılarak veya dağa tırmanarak cesaretini kanıtlamak isteyen Mars’ımıza bir şans tanımalıyız.
İhtiyacımız olduğunda içimizdeki bütün gezegenlerin ve enerjilerin sahneye çıkmasına izin vermeliyiz. Asla sahneye çıkarmadığımız gezegenlerimiz ve enerjilerimiz iyi yanlarını sergileyecek bir fırsat bulamadıkları zaman bize zarar verecek kötü yanlarıyla sahne alırlar ve bunun için de bizden izin ve onay istemezler.

Venüs bağımlılık ve zevk düşkünlüğü yaratır. Mars şiddet ve saldırı yaratır. Satürn dipsiz bir karamsarlık ve yetersizlik hissi yaratır.

Güneş Oğlak burcundan geçerken bize gerçekçi olmamızı salık verir.

Şimdi biz gerçekçi olalım. Kalbimizin en derinindeki hayallerle yüzleşme sorumluluğunu gösterelim. Çünkü bizim en büyük gerçeğimiz, hayallerimizdir. Hayallerimiz, hayatın elimizden kaçmaması için ne yapmamız gerektiğiyle ilgili en büyük ipuçlarını verir bize.

Güneş Oğlak’tan geçerken gerçekçi olalım: Elimizden kayıp gitmiş, yaşanmamış bir hayata hayat denir mi?

Share This