Numerolojiye göre doğduğunuz günün tarihi, kim olduğunuza, ne tür becerilere sahip olduğunuza, hangi konularda daha başarılı olabileceğinize ışık tutabilir. Ayrıca karşı karşıya kaldığınız engellerden ne tür dersler çıkarmanız gerektiğini de anlatabilir.

Doğum sayınızı bulmak için doğduğunuz tarihteki bütün rakamları tek haneye düşünceye kadar toplayın.

Örneği şuraya iliştirelim:

Mart 20, 1950
3 + 20 + 1950 = 1973
1 + 9 + 7 + 3 = 20
2 + 0 = 2
Doğum Sayısı: 2

YARATICI
1’ler orijinaldir. Yeni fikirlerle ortaya çıkıp bunları hayata geçirmeleri olağan halleridir. Her şeyi kendi bildikleri gibi yapma eğilimleri yüzünden kolaylıkla inatçı ve kibirli yaftası yiyebilirler. 1’ler had safhada dürüst ve sadık kişilerdir, sır saklamayı iyi bilirler. Genellikle diplomasi becerileri gelişmiştir. İnisiyatif almaktan hoşlanırlar, çoğunlukla ya lider ya da patrondurlar ve en iyi olmak isterler. Sorumluluk sahibi ve akıllıdırlar, her hareketleri hesaplıdır, bu yüzden de herkesin davranışlarının sorumluluğunu almasını isterler. Bazen affetmezler. Kendi işlerini kurmak, kesinlikle onlar için biçilmiş kaftandır.

Ünlü 1’ler: Tom Hanks, Robert Redford, Hulk Hogan, Carol Burnett, Wynona Judd, Nancy Reagan, Raquel Welch.

BARIŞÇI
2’ler doğuştan diplomattır. Başkalarının maddi manevi ihtiyaçlarının farkındadırlar ve genellikle kendilerinden önce başkalarını düşünürler. Doğal olarak analitik insanlardır, sezgileri de son derece güçlüdür. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Arkadaşlıklar, dostluklar, yoldaşlıklar onlar için çok önemlidir ve bu ilişkiler onlara hayatta başarıyı getirebilir. Öte yandan, yalnız kalmaktansa kötü bir ilişkiyi sürdürmeyi tercih edebilirler. Doğuştan çekingen ve utangaç kişiler olarak özgüvenlerini artırmayı; kendilerini özgürce ifade edebilmeyi ve hayatı ertelemeyip harekete geçmeyi öğrenmeleri gerekir.

Ünlü 2’ler: Bill Clinton, Madonna, Whoppie Goldberg, Thomas Edison, Wolfgang Amadeus Mozart.

İDEALİST
3’ler idealist olurlar. Son derece yaratıcı, sosyal, çekici, romantik ve geçinilmesi kolay insanlardır. Pek çok şeye başlarlar ama her zaman sonunu getirmezler. Başkalarını mutlu etmekten çok hoşlanırlar ve başkalarını mutlu etmek için her şeyi göze alabilirler. Çok popülerdirler. Hayatı daha gerçekçi bir bakış açısından görmeyi öğrenmeleri gereklidir.

Ünlü 3’ler: Alan Alda, Ann Landers, Bill Cosby, Melanie Griffith, Salvador Dali, Jody Foster.

MUHAFAZAKÂR
4’ler duyarlı ve gelenekseldir. Düzeni ve rutini severler. Sadece, kendilerinden ne beklendiğini tam anlamıyla kavradıklarında harekete geçerler. Ellerini kirletmekten hiç çekinmez, sıkı çalışmaktan zevk alırlar. Doğal yaşama karşı konmaz biçimde çekilirler. Beklemekten hiç sıkılmazlar ve inatçı ya da ısrarcı olabilirler. Kendilerine karşı daha esnek ve daha nazik olmayı öğrenmeleri gerekir.

Ünlü 4’ler: Neil Diamond, Margaret Thatcher, Arnold  Schwarzenegger, Tina Turner, Paul Hogan, Oprah Winfrey.

YENİLİKÇİ
5’ler kâşiftir. Doğuştan gelen merak duyguları, risk alma hevesleri ve coşkulu kişilikleri yüzünden sıklıkla başları derde girer. Değişikliğe ihtiyaç duyarlar ve tekdüzeliğe saplanıp kalmaktan nefret ederler. Bütün dünya okullarıdır ve her durumda öğrenecek bir şey bulurlar. Sorgulamaları hiç bitmez. Harekete geçmeden önce ölçüp biçmeyi ve hemen bir sonuca varmaktansa etraflıca bütün olasılıkları görmeyi öğrenmeleri iyi olur.

Ünlü 5’ler: Abraham Lincoln, Charlotte Bronte, Jessica Walter, Vincent Van Gogh, Bette Midler, Helen Keller, Mark Hamil.

ROMANTİK
6’lar idealist insanlardır ve mutlu olmak için işe yaradıklarını hissetmeleri gerekir. Aile bağlarına çok önem verirler; bu nedenle çok kuvvetli aile bağları olur. Duyguları kararlarını etkiler. Başkalarına yardım etme konusunda güçlü bir dürtüleri vardır. Son derece sadıktırlar. Çok iyi öğretmen olurlar. Sanatı ve müziği severler. Arkadaşlığı ciddiye alan sadık dostlardır. Değiştirebilecekleri ve değiştiremeyecekleri şeyler arasındaki farkı iyi anlamaları lazımdır.

Ünlü 6’lar: Albert Einstein, Jane Seymour, John Denver, Meryl Streep, Christopher Columbus, Goldie Hawn.

ENTELEKTÜEL
7’ler araştırmacıdır. Daima olguların altındaki nedene, gizli kalmış bilgiye ulaşmak isterler; yüzeyde görünenle yetinmek kesinlikle onlara göre değildir. Duyguları kararlarını etkilemez. Hayattaki her şeyi sorgularken kendilerinin sorgulanmasından hoşlanmazlar. Hiçbir işi aceleye getirmez, hiçbir girişimi hemen başlatmazlar. Yarışı kaplumbağanın kazanacağına güvenleri tamdır. Filozof oldukları kadar bazen de yalnızdırlar. Üstü örtülü bir bilgiye ulaşmakta üzerlerine yoktur. Mükemmel araştırmacılardır. Sırları, gizleri severler. Kendi dünyalarında yaşarlar. Dışarıdaki dünyada neyin kabul edilebilir neyin kabul edilemez olduğunu öğrenmeleri gerekir.

Ünlü 7’ler: William Shakespeare, Lucille Ball, Michael Jackson, Joan Baez, Prenses Diana.

PROFESYONEL
8’ler sorun çözücüdür. Profesyoneldirler, laflarını esirgemezler ve hemen sadede gelirler. Güçlü ve yerinde yargıları vardır, kararlıdırlar. Büyük planları olur ve iyi yaşamayı severler. Görev insanıdırlar. Nesnel bakabilirler. Gayet net bir biçimde size kimin patron olduğunu gösterirler. Başkalarının ne istediğine göre değil kendi ihtiyaçlarına göre kararlarını şekillendirmeyi öğrenmeleri gerekir.

Ünlü 8’ler: Edgar Cayce, Barbara Streisand, George Harrison, Jane Fonda, Pablo Picasso, Aretha Franklin,  Nostradamus

OYUNCU
9’lar doğuştan sanatçıdır. Çok cömert ve ilgili insanlardır, yardım etmek için ceplerindeki son kuruşa kadar verirler. Sevimlilikleri ve cazibeleriyle arkadaşlık kurmakta hiç sıkıntı çekmezler. O kadar çok farklı kişiliği içlerinde barındırırlar ki çevrelerindeki insanlar onları anlamakta zorlanabilirler. Son derece şanslıdırlar ama aşırılıklar ve değişken ruh halleri yüzünden büyük acılar da çekebilirler. Başarıya ulaşmak için temelde sevgiyi inşa etmeyi öğrenmeleri gerekir.

Ünlü 9’lar: Albert Schweitzer, Shirley MacLaine, Harrison Ford, Gloria Steinem, Jimmy Carter, Elvis Presley

Share This