Biz bu süreci, size söz verdiğimiz gibi sitemizin alt yapısını yeni atılımlara uygun bir hale getirme uğraşıyla geçirdik. Devam da ediyoruz bu çalışmalara…

Yazarlarımızla, haberlerimizle, araştırmalarımızla, sürekli yenileniyor sitemiz…

Anlayacağınız, Kuraldışı’nın daha da güzel olması ve size daha fazla hitap etmesi için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz, yapacağız da…. Siz yeter ki bizden ayrılmayın ve isteklerinizi bize iletin…

Haber ve yazı seçimlerimize de dikkat edin… Sizin için medyayı tarıyoruz ve iç karartamayacak haberleri, yazıları seçiyoruz… O kadar da az ki bu tür haberler şaşarsınız… Her yerde kan, göz yaşı, şiddet ve kavga… Biz ise o tür haberlerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyoruz. Nasılsa nereye baksanız onlar var, diyoruz. Bari Kuraldışı’nda olmayıversinler değil mi ama…

Bu konuda ve her konuda, daha iyi ya da başka bir fikriniz varsa paylaşın bizimle olur mu?

Sağda solda, Kuraldışı okuyucularının haberdar olması gerektiğini düşündüğünüz haberler, yazılar, araştırmalar çarparsa gözünüze dilekyaras@kuraldisi.com adresine yollayabilirsiniz. (Bu yolladığınız haberlerde kaynağın belli olmasına dikkat ederseniz seviniriz.)

Bu arada aynı adrese (dilekyaras@kuraldisi.com) sitemizde yayınlanmasını istediğiniz kendi yazılarınızı da gönderebilirsiniz. Çok yakında sizlerden gelen ‘’güzel” ve Kuraldışı’na uygun yazılar için de bir bölüm açacağız….

Az kaldı unutuyordum: Benim, Kuraldışı’nın editörü olarak kendimi tanıtmadığıma dair eleştiri ve uyarılar almış bulunuyorum. İşte bu uyarılara bir cevap olarak aşağıya meslekî öz geçmişim ve yazı yazma serüvenim hakkında birkaç satır iliştiriyorum…

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümü mezunuyum. Gazetecilik mesleğine fakülte yıllarımda (1985) Karacan Yayınlarının çıkardığı, Kadın, Ege Kadın, Sanat Olayı, Kapital gibi dergilere röportajlar yaparak başladım.

İzmir’in Karşıyaka’sından İstanbul’a taşındıktan sonra, bir sektör gazetesindeki yazı işleri müdürlüğünün ardından serbest gazetecilik, sinema ve tv projelerinde basın danışmanlığı, reji asistanlığı, yapım yönetmenliği ve senaryo çalışmaları gibi çok severek yaptığım işler geldi.

Son 14 yılım İsveç’te geçti. Dolayısıyla son yıllardaki gazetecilik serüvenim İsveç ağırlıklı oldu. Meslek geliştirme eğitimlerinin ardından, İsveç basınında yayınlanan makale ve röportajlarımın yanı sıra 1998 yılında, İsveç’te yaşayan Türkiyelilere ve İsveç toplumuna odaklı Prizma adında Türkçe bir dergi çıkardım… Ha, bir de İsveçli yazar Dorotheè Simon ile yazdığımız ”Ortalama İsveçli” isimli, İsveç’teki bireysel ve toplumsal ilişkilerin kodlarını anlatan bir kitap var.

2004 yılından geçtiğimiz ayın sonuna kadar da İnternethaber sitesinde günlük köşe yazıları yazdım.
Ucundan köşesinden medyaya değen yazılarımı ise 2000 yılından beri Dördüncü Kuvvet Medya’da yazıyorum…

Beni tanıyanlar bilir, ‘’kendini tanıt” denince ne diyeceğimi bilemem, mümkün olan en kestirme şekilde geçiştirmeye çalışırım… Sanırım yine öyle oldu; üstelik bu sefer hile de yaptım, eskiden İnternethaber’de yayınladığım kendimi tanıtma yazısını biraz düzelterek kopyaladım… Kusuruma bakmazsınız umarım… Diğer yazılarda telafi ederiz artık;)

Sevgiyle….

Share This