Eğer Bir şeyi Çok İstiyorsan, İçinden O’nu Elde Etmek Adına Yüksek Sesler Geliyorsa bil ki o, EGO’nun Sesidir!

Yüreğin sesi sana çok ince, mırıldanış şeklinde gelir. Bir his gibi… Senden bir parça olduğunu hemen hissedersin, o sesi yakalayabildiğinde bir anda yüreğin sıcacık olur. Ama o sesi duymak zordur; çünkü egonun sesi o kadar baskındır ki yüreğinden gelen ses okyanusta bir damla gibi kaybolup gider.

Ego hep ister, vermeyi bilmez. Elde ettikçe daha çok ister, o doyumsuzdur!
Yoğun derecece sevmek, aşık olmak bile egosaldır. Yüreğin sesi insanlara dingin bir sevme şeklini öğütler. Onun sevgisi akıcıdır, asla engel tanımaz. Onun sevgisi ilahi bir güce sahiptir. Yürek, önce kendini daha sonra başkalarını sevmeyi öğütler; ego ise, sana hep başkalarını sevme yolunda fikirler sunar.

Onun sesini bir kere tanıdığın zaman hayat akışın da değişir. O zaman farklı bir güç hissedersin tüm hücrelerinde. Sihirli bir değneğe sahip olmak kadar etkilidir bu.

Egoya dikkat et. O yalnızca elde etmeye çalışır. Elde ettiğini ise kısa bir süre sonra önemsiz kılar ve bırakır. Yürek ise daima aynı sıcaklığı korur. Onun muhteşem bir yuvası vardır.  O her şeyi yuvasında sevgi ile besler. En soğuk havada bile sıcacık tutar.

Yüreğin sesi senin parçandır, egonun sesi ise şeytanın seslerinden biridir. Hep seni kandırma yolunda çalışır ve sen izin verdikçe ona kanarsın. En büyük günahtır bu. Egoya uymak büyük günahtır ve insanlar her gün bu büyük günahı farkında olmadan işlerler.

Yüreğin sesi insanların hatalarını yüzüne vurmamayı, hatalı insan olmadığını; sadece hatalı davranış olduğunu öğütler. O hataları insana etiketlemez. Ego ise yıllarca süren bir dostluğu bir an da yok edebilecek güce sahiptir. Onun sesine kulak verdiğinde aslında kaybedenin hep sen olduğunu anlayamazsın!

Egoyu bu denli güçlü kılan senden başkası değildir. O, gücünü seni kandırdıkça yineler. Onun enerji kaynağı sensindir. Senin bütün enerjini vakum gibi kendine çeker, seni hep olumsuza odaklar. Güzellikleri görmene engel olur. Dünyanı savaş alanına çevirir, ama bunu gizli gizli, uzun zaman diliminde gerçekleştirir.

Ego senin zihninde yaşar ve kendini sana fark ettirmemek için senin kendinle kucaklaşmana hep engel olur. Senin sevgiyi dışarıdan araman da bu yüzdendir. “Ego sana başkalarını sevmeyi öğütler” derken söylemek istediğim buydu!

Onu fark ettiğinde devre dışı bırakacağını bilir ve korkar. Ego aslında çok korkaktır! Ne kadar güçlü olursa olsun o gücün kaynağının sen olduğunu ve sen ego ya bu gücü sağlamayı kestiğinde bir anda yok olacağını çok iyi bilir!

Egonun sesine kulak verdikçe yakında çevrende hiç insan kalmadığını fark edersin. O seni senden de uzaklaştırır! Kendini tanımaz hale sokar ve sana en sonunda bu dünyanın çıkış kapısını gösterir!

Hadi şimdi git ve yüreğinin sesine merhaba de!