Artık devir değişti. Günümüzde, başarı duygusunu tatmak istiyorsanız, bir çok meziyete birden sahip olmak ve çok hızlı gelişmek zorundasınız.

Herhangi bir işle meşgul olmanız, bir başka işi de takip etmenizi engellememeli örneğin. Hayat hep doludizgin devam etmeli.

Takılmadan, tutulmadan. Tıpkı paten kayar gibi.

“Nasıl daha fazla öğrenebilirim,” demeli günümüz insanı. Acaba, şu an dünyada neler oluyor, diye merak etmeli ve pratik düşünmeli.

Nasıl birisiniz? Ya da nasıl biri değilsiniz? Ne kadarsınız? Sizi çekiştirseler ne kadar uzarsınız?  Bunları düşünün lütfen. Ve şu saydığım kabiliyetlerin, kaçına sahip olduğunuzu test edin.

* İş sorumluluğu dahilinde olsun ya da olmasın, ona ihtiyaç duyulan her probleme çözüm bulmaya çalışan, ya da çözecek birine yönlendiren,

* Çözümleri bulmaya çalışırken, sadece o probleme kanalize olmayıp, aynı zamanda kendi görevlerini de aksatmadan devam ettiren,

* Araba kullanırken gelen telefonlarını da yanıtlayabilen,

* Aynı akşama hem iş, hem de özel randevusunu sığdırabilen,

* Zaman yönetimini çok verimli yapabilen,

* Not almak ve takip etmenin, başarıya giden yolda, önemli bir aşama olduğunu kabul eden ve bu şekilde davranan,

* Verdiği kararların sonucu ne olursa olsun, arkasında durabilen,

* Aldığı yanlış bir karar sonucunda zarar oluştuğunda, bu zararı telafi etmek için sonuna kadar mücadele eden,

* “Hatalıydım” demeyi bilen,

* “Ben işten geldim, yorgunum.” demek yerine, evini de küçük bir şirket olarak görüp başarıyla yönetmeye çalışan,

* Tüm bu yoğunluğun içinde, yaratıcılık denen erdemden yoksun kalmamak için meditasyona zaman ayırabilen bir insan mısınız?

Eğer bu meziyetlerin, en azından yarısına sahipseniz tebrikler. Siz, dünyamızın ihtiyacı olan insanlardansınız. Boşu boşuna yer kaplamıyor, o yeri hak ediyorsunuz.

Eğer öyle değilseniz!

O halde yazımın başlığını tekrar okuyun!

Bu yazıyı lütfen başucunuza asın. Kendim yazdım diye değil, uyuşmanıza ve eskimenize engel olacağına inandığımdan. Lütfen bana güvenin.

(Not: 3.maddede lütfen kulaklık ve araç kiti kullanmayı unutmayınız! 🙂

Share This