Bir insan psikolojik bir rahatsızlığı yoksa neden iskelete dönmeye çalışır? Bildiniz, film icabı!

50 Cent, film için kilo verenler kervanına katılan son kurban. Bir kanser hastasını oynamak için tanınmayacak hale geldi. Ama öncesinde aynı yoldan geçmiş başka kahramanlar da yok değil. Peki ne kadar zamanda, ne yaparak, kaç kilo verdiler dersiniz?

KİM: 50 Cent, “Things Fall Apart” filmi için
TOPLAM: 23 kilo verdi
NASIL:  Dediğine göre iki ay boyunca sadece sıvıyla beslenmiş ve ciddi egzersiz yapmış. Ayrıca bu film için dövmelerini de sildirmiş. Şimdilerde ona “çeyreklik” diyorlar.

KİM: Beyonce, “Dreamgirls” filmi için
TOPLAM: 9 kilo verdi
NASIL: Bir tür detoks diyetini kilo vermeyi hızlandıran, metabolizmayı yükselten sebzelerle birleştirmiş. Ama verdiği kiloları geri aldıkça daha da güzelleşti.

KİM: Christian Bale, “The Machinist” filmi için
TOPLAM: 30 kilo verdi
NASIL: Bir yıldır uyumamış biri gibi görünebilmek için kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey yememiş. Üç ay boyunca günlük mönüsü şöyle: kahve, su, bir kutu ton balığı, bir elma. Ayrıca ciddi egzersiz de yapmış. Ama işin en acayip kısmı aynı sene kendisinden Batman filmi için kilo almasını istemeleri. Bale bu filmi için sekiz ayda tam 45 kilo aldı.

KİM: Matt Damon, “Courage Under Fire” filmi için
TOPLAM: 23 kilo verdi
NASIL: İki gün sürecek bir çekimde bir eroin bağımlısını oynamak için ne yaptı? “Her sabah on kilometre ve her akşam bir on kilometre daha koştum. Her gün sadece tavuğun göğüs etini, yumurtanın beyazını ve bir adet haşlanmış patates yedim; sıfır yağ, sıfır tuz, bolca kahve, bolca sigara… Tam salaklık!” Daha sonra da, ciddi hasar gören böbreküstü bezlerinin iyileşmesi için uzun süre tedavi görmesi gerekti.

KİM: Tom Hanks, “Philadelphia” ve “Castaway” filmleri için
TOPLAM: Sırasıyla 12 ve 23 kilo verdi
NASIL: “Castaway” filmi için önce 18 kilo alması sonra da 23 kilo vermesi gerekti. Bütün bunları da bir yıl içinde yaptı! “En zor olanı zamanın azlığıydı” diye açıklıyor. “Keşke bir hap olsaydı da bütün o kiloları bir dakikada verebilseydim.”

KİM: Colin Farrell, “Triage” filmi için
TOPLAM: 18 kilo verdi 
NASIL: Gazetecilere şöyle açıklamıştı durumu: “Bende bağımlı kişiliği var; böyle biriysen herhangi bir şeye bağımlı olabilirsin, hatta rahat etmemeye bile. Ayrıca çok da rekabetçiyimdir. Kendimle rekabet ederim. Buna bir tutam disiplin de koyarsanız…”

Share This