Eğer gerçek bir aşk yaşamak istiyorsan arzularını aşk’a bulaştırma. Arzu varsa, o aşk değildir, aşk sanırsın; fakat yüzeysel bir duygudan başka bir şey değildir bu. gerçek bir aşk ancak varlığın derinlerde olur, onu yüzeyde yaşarsan bu hoşlanmadır ve zamanla arzuların, hoşlanmaların başka odaklara kayar, buna dikkat etmelisin!

Aşk varlığın derinliğinde yuva kurmuştur; onu arzularınla karıştırırsan derinliğe inemezsin. O zaman sen hep dışarıda kalırsın. Aşk içerdedir ama sen dışarıda… Aşka uzanan kapıyı bile duyumsayamazsın. Eğer o kapıyı bulursan sadece gerçek aşkı kucaklamakla kalmayacaksın, o zaman içindeki sonsuz enerji kaynağına da dokunmuş olacaksın. Ancak, varlığın derinliğindeki o sonsuz enerji ve gerçek aşk ile buluşunca aydınlanabilirsin, yoksa hep karanlık duyguların esiri kalırsın.

İçeride lamba var, ampül de takılı; fakat sen düğmeyi bulamıyorsun!

Bu en büyük salaklıktır! Seni izliyorum, bütün isyanın elektriklere; karanlık dünyanda ışık yok ve sen “ elektrikler kesik” diyorsun. Oysa orada yüreğinle dokunarak aydınlatmanı bekleyen bir düğme var. O düğmenin kendi içinde olduğunun farkında bile değilsin. Ama bunlar acı değil, asla değil. Yaşam devam ediyor o yüzden acıların tecrübelerine dönüşebilir. Hala şansın var, yaşam yolculuğunda kaybedecek hiçbir şey yoktur.

Yeniden doğmak istersen, yeniden doğ!  Yaşama yeniden aç gözlerini. Kimse sana gelip de “Neden doğdun?” demeyecek. Yeni bir yaşamı seçtin ve başladın. Bu zor değildir, asla zor yoktur. Zihnin bir şeyi zor olarak algılıyorsa ona şöyle de:

“Sen saçmalıyorsun. Sana inanmıyorum. Benim kendime olan inanç ve kararlılığım bu konuda tamdır. Olmuyorsa yeniden denerim; olmuyorsa olayları ve nedenleri değil kendi inançlarımı sorgularım”

Bugüne kadar seni kısıtlayan zihnine söyle, senin için daha olumlu bir program yapsın. Sen bu değilsin. Bunları seni motive etmek için yazmıyorum. Seni sen istemedikten sonra kimse motive edemez!

(Arkadaşı sevinçle koşarak Yas Ustasının yanına geldi ve “Buldum, buldum! Mutluluğun adresini sonun da buldum” dedi. Usta sordu “ Neredeymiş?” Arkadaşı İçimde diye cevaplayınca usta gülümseyerek “Birazdan bulduğunu kaybedeceksin; O senin sadece zihninde kalmış, bunun bilincine varman anlamsızdır; onu yüreğinde hissedersen asla kaybetmezsin!” Adam bu sözlerin üzerine suratını asınca usta, “Bak işte onu kaybettin bile” dedi ve şimşek çaktı!..)

Aradığın her neyse önce içine bak. Mucize orada. Dışarıda da mucizeler var; fakat içindeki mucizeyi keşfetmediğin sürece dışarıdakileri göremezsin.

Hadi şimdi git ve Mucizeye Dokun! Aşk da orada, sevgi de…

Share This