Her sabah uyanır uyanmaz, evimin balkonuna çıkıp denizin, gökyüzünün ve yeşilin her tonunun o doyumsuz enerjilerini bedenime çekip hayatı kutsarım ve sonsuz minnettarlığımı Tanrı’ya sunarım.

İlk nefesimi Tanrı’nın beni sevdiğini, değer verdiğini ve koruduğunu
düşünerek alırım ve Tanrı kadar koşulsuz ve sonsuz sevebilmeyi dileyerek veririm.

Sevginin en büyük şifa kaynağım olduğunu düşünürüm. Sevgi ile dolan kalbimin bütün hücrelerime sevgi enerjisini pompaladığını, bedenimi temizlediğini, ve beslediğini hayal ederim. Bu benim güne büyük bir rahatlık ve huzurla, pozitif bir başlangıç yapmamı sağlar.

Bir nefeste Tanrı’nın ben ondan uzak yaşadığım zamanlarda ve egomun bana verdiği mıymıylıkla harcadığım günler için beni nasıl da defalarca
affettiğini ve bağışladığını düşünerek alırım. Ve Tanrı kadar  affedici ve
bağışlayıcı olabilmeyi dileyerek veririm.

Yıllarca insanları yargılamanın zihnimde oluşturduğu esaretten ve yükten sonsuza kadar özgürleştiğimi hayal ederim. Bu beni o kadar hafifletir ki kanatlanıp uçabileceğimi sanırım.

İyi ve yeni istediğim ne varsa hayatıma çekercesine derin bir nefes daha alırım. Bütün eski düşünceleri, geçmişin anlamsız acılarını ve artık bana hizmet etmeyen her şeyi  salıverdiğimi ve havada uçuşup gittiklerini hayal ederek veririm nefesimi. Ruhumu ve bedenimi geçmişin ağır yükünden kurtarıp yenilendiğimi, arındığımı hissederim.

Tanrı’ ya kızlarımı bana verdiği için minnettarlığımı sunarım. Onların hem benim dünyamda hem de yeryüzünde cenneti yaratmak için var olduklarına inanırım. Ve bunun farkında olduğum için sevinçle dolarım.

Her yaştaki her kadının aradığı hayal ürünü zannedilen ve benim aramadan bulduğum, onu tanıdığım ilk günden beri Tanrı’ nın bir armağanı olarak kabul ettiğim beyaz atlı prensim için bir kez daha Tanrı’ ya şükrederim.

Baktığımı gördüğüm, gördüğümü anladığım, anladığımı bildiğim ve bildiğimi idrak edebildiğim için kendimi şanslı sayarım.

Ve sonra rutin duamı ederim.

Tanrı’m ben bugün evrenin bana vereceği bütün güzelliklere, bütün
hediyelere, bütün pozitifliklere, bütün bolluk ve berekete kalbimi açıyorum. Ve bunları bana bollukla sunduğun için sana minnettarım.

Hayatımı istediğim seviyeye getiren, kullandığınızda sizin de hayatınızda
büyük farklar yaratacak olan –hayatın üç şifresi diyorum ben onlara- evrenin bize sunduğu üç sihirli anahtarı sizlerin de kullanmanızı diliyorum. Gönülden sevmek, affetmek, şükretmek…

Share This