Öğrenmenin sonu yokmuş sahiden!

Yeni bir bilgi girdi mi kanına, vay geldi başına:)
Durağanlık yok ki hayatta!
Ya o bilginin derinine ineceksin ya da bilgiyi yok sayamayacağına göre, tam tersine geriye gideceksin.
Ben de yeni bir öğrenme sürecindeyim.

38 yıllık hayatımda, kendimi bildiğimden beri gezmeyi çok severim. Yeni mekanları keşfetmeyi, değişik tatlar denemeyi hobim halime getirmiştim. Dergiler alır, gazetelerin yeni mekanlar köşelerini okur, sonra ilgimi çekenlere zaman buldukça giderdim. Zenginleştiğimi hissederdim her yolculukta. Gittiğim yerin mesafesi önemli değildi benim için.

Her keşif yeni bir yolculuktu.

Yıllarca yaptım bu yolculuğu. Sonra bir gün değerli eğitmenim Saim Koç “Sen organizasyon konusunda başarılısın. Neden denemiyorsun?” dediğinde, EVET dedim. Denerim!

Kuraldışı ailesinin eğlence organizasyonlarını yaklaşık 1 yıldır, elimden geldiği kadarıyla yapıyorum. Herkesin keyifle gülümsediğini gördüğümde “Oldu” diyorum kendime. Ben de çok mutlu oluyorum.
Bu koşturma sürecine “Hayatın keyifli yorgunluğu” adını verdim ben.

Değişik mekanlarda organizasyonlar yapmakla başlayan yolculuğum ve kazandığım deneyimler beni, çocukluğumdan beri havada kurduğum hayalimi, yerde inşa etmeye kadar götürdü. Üstelik, aynı hayali kuran çok değerli bir insanla, sevgili dostum Selen Servi ile de birleştirdi.
Evet biz, hayatın keyifli yorgunluğunu, artık kendi mekanımızda yaşamaya karar verdik ve korkularımıza rağmen bir adım attık.

İkimizin de aşık olduğu semt Kuzguncuk’ta, oranın tarihi kokusunu buram buram üzerinde taşıyan bir evi, kendimize ekmek teknesi yaptık.
Selen, “Hayale bir çizgi çekersen hayat olur” dedi; Biz de adını HAYAT KAHVESİ koyduk.

Çırağıyız henüz HAYATın.
Hayat’ın keyifli yorgunluğunu yaşıyoruz.
Bedel ödüyoruz, ödülün ne olduğuna bakmadan ve vesile olanlara ŞÜKRAN DUYUYORUZ.

Sizleri de “Hayat’ın keyifli koltuklarına” davet ediyoruz.
Birlikte bakalım “Hayat”ın tadına!

Ben, beni Kuraldışı ile buluşturan deneyimlerime, yoluma ışık tutan değerli eğitmenlerim Nil Gün ve Saim Koç’a ve siz sevgili arkadaşlarıma, her sabah uyandığımda ve her gece yatarken şükranlarımı iletiyorum.

İYİ Kİ VARSINIZ!