Bu ay Güneş İkizler burcunda seyrediyor.

Sorular, cevaplar, cevap bulamayan sorular ve çoğu zaman aslında cevap aramayan sorular gündemdedir.

İkizler burcu enerjisi merak ve bu merakın acelecilikle yoğrulduğu bir enerjidir. Bu ay gökyüzünde İkizler burcu enerjisi yoğun, Neptün enerjisi ile sürekli bir tetiklenme halinde. Neptün enerjisi İkizler burcu enerjisinin zıttı bir enerjidir. Neptün enerjisi soru sormayan bir enerjidir çünkü soruların cevaplarının her daim değiştiğini bilir. İkizler burcunda bu ay sadece Güneş seyretmediği için yoğun bir bilgi gel-git dönemi yaşama olasılığımız çok yüksek. Merkür İkizler burcunda ve geri harekette, Mars İkizler burcunda ve gergin açılar altında.

Ülkemizde de çok önemli bir döneme denk gelen bu dizilimlerde karşımıza birçok gerçekliği olmayan haber, bilgi gelecektir. Önümüzdeki ay boyunca kaynağının güvenli olmayan hiçbir haber ve bilginin yayılmasına katkıda bulanmamamız çok önemli.

İkizler enerjisi bireysel bazda keskin zekâ ve algıyı temsil eder. İkizler enerjisinin en büyük handikabı zekanın gereğinden hızlı işlemesi ve içeri giren bilginin analiz edilmeden olduğu gibi süratle dışarı ve mümkün olduğunca fazla kişiye aktarılması ihtiyacıdır.

İkizler burcu ikilemler yaratan olaylar ve kişilerin bizleri meşgul ettiği enerji yağdırır üstümüze. Bu ay birçoğumuz iki seçenek arasında kalabiliriz. Eşit gibi görünen iki seçenek arasından seçim yapmak zorunda kalabiliriz. Başlangıçta belirttiğim Neptün etkisi seçim yapmamızı daha da zorlaştıracaktır çünkü Neptün bulandıran ve akıl karıştıran bir enerji verir.

İkizler burcu değişken bir burçtur ve mevsim sonunu temsil eder. Baharın bitişi, yazın başlangıcına denk düşer. Tüm mevsim sonları değişken enerjiler taşırlar, hava bir öyle bir böyle gider.

Karar verirken kaç seçeneğimiz olursa olsun bize her zaman faydası olacak çok güzel bir söz vardır:
“Hayatı sadece geriye bakarak anlayabilirsiniz ancak geleceğe doğru yaşamalısınız.”

Anlamak için geçmişi kullanmalı ancak yaşamak için mutlaka şimdiyi ve geleceği seçmeliyiz.

Hayat seçimlerden oluşan bir bütündür. Bazen seçim yaptığımızın farkında olarak yaşarız, bazen bilinçaltımız seçimlerimizi yapar, biz de uyarız. Bu ay seçim yaptığımızı bilerek geçireceğimiz bir ay. Her seçim bir oluş haline vedadır. Birçok kez seçimlerimizden geri dönüş yapma şansımız vardır ancak hayat bir ileri bir geri yaşanırsa olduğumuz yerde saymaya devam ederiz.

Seçim yapmaktan korkmayın, bırakın içinizdeki sesler konuşsun ve bu seslerin %51’i ne istiyorsa seçiminizi ondan yana yapın.

İkizler enerjisi yalan dolan ile bağdaştırılır ancak içimizdeki bütün seslerin yükseldiği bir dönemdir ve bizi bir gerçekle de tanıştırır. Bizler bir tek kişi, bir tek kişilik değiliz.

İçinizdeki sesleri dinleyin bu ay, irili ufaklı diğer kişiliklerinize küçük bir “Selam” deme şansınız var.
Selam barış demektir, fark edilmek isteyen kişiliklerinize bu ay küçük bir selamı çok görmeyin.

Her kararınızın sizi daha güzel günlere taşıması dileğiyle…

Share This