Hayat kimi zaman dik yokuşlarla kimi zaman alabildiğine düzlüklerle karşımıza çıkar. Düzlüklerde soluklanıp yokuşlarda koşmayı, her zaman yılmadan hayata devam etmeyi öğrenmeli, yaşadıklarımızdan ders almalıyız.

Ne zaman nereye gittiğimizi, hayattaki gayelerimizi iyi tespit edip, neyi niçin ve nasıl yapacağımızı bilmeli hayatımızı bu şekilde geçirmeliyiz.

Yaşamın her anında belli hedefler doğrultusunda hayatımızı yönlendirmeli, bu hedeflere ulaşmamızı sağlayacak plan ve programları yapmalı, en önemlisi de rastgele yaşamamalıyız. Yani nereye gittiğimizin farkında olmalı ve farkındalıklarımızı arttırarak yaşamamızı daha anlamlı hale getirmeliyiz.

Rastgele yaşamak, nasıl yaşadığımızın farkında olamamak zamanla boşluğa düşmemize hayata mutsuz ve umutsuz bakmamıza neden olmaktadır.

Rastgele yaşamayı tercih eder ve yaşadığımız her anın farkında olmadan yaşarsak yaşamın farklı zamanlarında farklı yerlere sürükleniriz. Bu da hayata umutla bakamamamıza, boşluğa düşerek pişmanlıklar yaşamamıza ve yaşamdan tat alamamamıza neden olur.

Hayatına anlam katmak senin elinde!

Yaşamımızı en iyi şekilde geçirmek, anlamlı hale getirmek kendi elimizde. Rastgele yaşamaktansa hedeflerimiz doğrultusunda nasıl yaşamamız gerektiğini planlamalı ve hayatımıza anlam katmayı tercih etmeliyiz.

Hayatımıza anlam katmak bizim hayata bakış açımızı daha olumlu hale getirecek, geleceğe umutla bakmamıza ve farkındalıklarımızın artmasına neden olacaktır. Buna paralel olarak da daha başarılı, mutlu ve umutlu bir yaşama sahip olacağız.

Rastgele yaşamamak ve farkındalıklarla dolu güzel bir hayat geçirmeniz dileğimle…

Share This