Hayatımızda yaşadığımız zaman zarfı içinde,farkında olmadan çok şey istiyoruz, bekliyoruz hayattan. Hep isteklerimiz içinde buluyoruz kendimizi.  Hiçbir şey yapmadan sadece istiyoruz.

Kendimizi sevmiyoruz ama başkası ya da başkalarının bizi sevmesini bekliyoruz.

Derslerimize çalışmıyoruz ama sınavlardan yüksek puan almak istiyoruz.

İşe girip çalışmıyoruz ama çok paramız olsun istiyoruz.

Bu duruma o kadar çok alışmışız ki sanki istediğimiz şeyler hemen olacak gibi sadece oturduğumuz yerden istemekle yetiniyoruz.  Hem de hiç çaba göstermeden, hiç uğraşmadan.

Sonra olmayınca benim şansım yok, ben hep böyle mutsuz mu olacağım, başkaları nasıl istediklerini elde ediyor da ben elde edemiyorum, diyoruz.

İyi hoş güzel de sen isteklerini belirtirken sadece belirtmekle mi kalıyorsun, yoksa belirtmenin yanında çaba da gösteriyor musun.

Bence sadece belirtmekle kalıyorsun….

Tek başına istemek hiçbir işe yaramaz. Elinden gelen her şeyi yapacaksın ki hayat da sana bunun karşılığında istediklerini versin.

Bu dünyada ne yaparsan yap her şey karşılıklıdır.

Hayata bir şeyler verirsen o da sana istediklerini verir.

Sen kendini sevmezsen başkası ya da başkaları seni niye sevsin. Sen zahmet edip çalışmazsan, emek harcamazsan nasıl sınavda başarılı olursun, nasıl çok para sahibi olabilirsin.

Bu durum aynen tarlaya tohum ekmeden meyve, sebze beklemek gibi bir şey… İlk olarak bahçeyi tohum ekilebilir hale getireceksin, sonra tohumunu ekeceksin, sonra da bol bol sulayıp meyve, sebze çıkmasını bekleyeceksin.

Yani önce isteklerini belirteceksin, sonra isteklerine göre kendine bir yol çizeceksin, neler yapman gerekiyorsa onları yapacaksın.

Yapman gereken her şey bitince sonucu bekleyeceksin. Bu durum hep böyledir. Her zaman her şeyi sıraya göre yapmak lazım.Daha ilk adımı atmadan son adımı atmak istersen bu iş olmaz. O yüzden isteklerinizi sadece belirtmekle kalmayın harekete de geçin ki gerçekleşmesi kısa sürsün..

Share This