Güneş her ay başka bir burcu ziyaret eder. Zodyak’ta aylar ayın birinci günü başlamaz. Güneş’in burç değiştirdiği gün başlar. Genellikle bu değişim her ayın 20. ila 23. günleri arasına denk gelir. Her yeni gelen ayla birlikte Güneş de yeni bir enerjiyi deneyimler ve bize sunar.

Şu sıralar Güneş Akrep burcunda seyrediyor. Aslında gökyüzü genel olarak “Güneş nereye gidiyorsa siz de oraya gidin” der bize. Güneş Dünyamızı Akrep burcunun enerjisi ile ısıtıyor ve aydınlatıyor bu günlerde. Bize ulaştırılan bu Akrep burcu enerjisi öylesine tutkulu ve samimiyet içeren bir enerji ki Güneş’in Akrep’te seyrettiği dönemlerde tutku ve samimiyeti listemizin başına almadığımız zaman giriştiğimiz işlerde arzulanan ilerlemeleri kaydedemeyebiliriz.

Genel olarak gökyüzü enerjileriyle uyumlu hareket edersek, rüzgârı arkamıza alırız. Yılın bu döneminde, bizler tutku ve samimiyetin gücünü arkamıza alarak, bize zarar veren şeylerden kurtulma şansı elde ederiz. Başkalarının kaynaklarından da yararlanabileceğimiz en verimli aylardan biridir. Kazanmadığımız paralar, başkalarının yetenekleri bizim hizmetimize sunularak değişik bir kazanç olarak bize dönebilir. Bu kazançlar çok büyük rakamlarla karşımıza çıkabileceği gibi, yetenekli bir arkadaşımızın kimselerin bilet bulamadığı gösterisini para vermeden en önde seyrederek de bize gelebilir.

Astrolojik olarak kişiler bir beklentiye sokuldukları zaman sadece çok büyük bir olay olursa söz konusu enerjilerin kendilerini de ziyaret ettiğini kabul ederler. Oysa yukarıdaki örnekteki gibi bir başkasının yeteneği size para harcamadan güzel bir gösteri izletebilir. Veya birileri bu ay size ona ait bir malı belki bir çiftlik evini hafta sonu kullanabileceğinizi söyleyebilir. Başkalarının sahip oldukları şeylerin sizin kullanımınıza sunulduğu başka bir örnek de bu olabilir.

Gökyüzü enerjileri irili ufaklı olaylarla her gün hayatımıza dokunur.

Akrep büyünün burcudur. Bu ay gerekli tutkuyu taşıyabilirsek her birimiz birer büyücü, şifacı olabiliriz.

Akrep karanlık bir burçtur, seveni pek bir azdır. Gücü korkutucudur.

Ancak Akrep burcunun bize armağan ettiği bu güç ve tutku sayesinde en derin arzularımıza korkusuzca ulaşabilme şansı yakalarız. Tabii ancak bu arzularımızla yüzleşme cesareti gösterebilirsek bu şansı yakalayabiliriz.

Bu ay hepimiz güzel bir şeyler, iyi bir şeyler için tutku ve samimiyeti harmanlayalım ve bize armağan edilen bu gücü kendimizi iyi yönde dönüştürmek için kullanalım.

Şimdi tutkulu olma zamanı, Yay burcuna geçiş yaptığımızda artık tutkuya ihtiyacımız olmayacak mesela, o zaman inanca ihtiyacımız olacak.

Her şey doğru yer ve zamanda daha değerlidir. Güneş enerjisini dünyaya tutku ve samimiyet ile boyayarak gönderiyorsa, vakit samimiyetin, içtenliğin vaktidir demektir.

Kasım’da aşkın bile başka olduğu söylenir.

Tutku ve samimiyet dolu bir ay dilerim.

Share This