Yay burcuna geçiş yaptık ve Güneş enerjisini Yay burcu ile deneyimliyoruz.
Bütün diğer burçlar bulundukları mevsimlerin özelliklerini taşırken iyimserliğin, umudun, güler yüzlü olmanın burcu Yay, asık suratlı kış mevsiminin eşiğinde, karanlığın tam göbeğinde yer alır. Mevsimiyle pek bağlantısı yok gibi görünür.
Yay burcu kışın tam ortasında, karanlığın göbeğinde bize umut vererek hayatta kalmamızı sağlar ve çok değerlidir.
Geride Akrep, ileride Oğlak, gecenin en uzun olduğu bu günlerde mevsimle bütünleşecek bir enerjiye ihtiyacımız yoktur. Mevsimi atlatmamıza yardım edecek bir enerjiye ihtiyacımız vardır. O da Yay burcu enerjisidir. Ateş burcunun sıcaklığı kışın en kâbuslu günlerine umut ile birlikte yerleşmiştir. Yay burcu enerjisi öylesine bilge bir enerjidir ki kendisi her yerde mutlu olmayı başarabileceği için karanlıkta debelenenlere umut olmayı seçmiştir. Kendi doğasından uzak gibi görünen ama ona en çok ihtiyaç duyulan zamanda sahne alır.
Güneş’in Yay burcunda olduğu zaman dilimi sadece kış olduğu ve geceler çok uzun olduğu için umuda ihtiyaç duyulan bir zaman değildir. Aynı zamanda koskoca bir yıl daha iyisiyle kötüsüyle geride kalmaktadır ve geride kalan senenin gerçekleri ile yeni yılın umutları başbaşa verip düşünür.
Yeni yıla Oğlak burcu ile gireriz. Oğlak burcu umudun burcu değildir, gerçeklerin, sorumluluğun, umutları gerçeğe dönüştürecek planların, organizasyonların burcudur.
Güneş Yay burcunda seyrederken umutlarımızı gözden geçirmemiz ve umutlarımıza inancı eklememiz, yeni yıla bir planla girmemiz gerekir. Elimizde plan olmayan her yeni yılda, bir önceki yılı kovar gibi gönderir, yeni gelen yıla umut bağlarız.
Gelin şöyle bir egzersiz yapalım: Bu Aralık ayını 2015 yılının Aralık ayı olarak varsayalım ve biz 2015’e veda edip, 2016 yılına giriş yapmak üzere olalım. Önce bu fikre alışmak için kendinize biraz zaman tanıyın ve gerçekten zamanı bir yıl ileri sarıp bir yıl sonrayı hissedin.
2015 yılına nasıl veda etmek istersiniz? Kendinize uzun bir liste yapın.
Evli? Bekâr? Çocuklu?
Yurtdışına taşınmış? İş değiştirmiş?
Ev almış?
Kâbusa dönüşmüş o tezi tamamlamış?
Âşık olmuş? 20 kilo vermiş?
Hayatına güzellik katacak 3 yeni arkadaş edinmiş?
Hep ertelediği tüm seyahatleri yapmış ve harika bir 2015 fotoğraf albümü oluşturmuş? vs. vs. vs.

Listenizi önce önem sırasına koyun, daha sonra en üstteki 2 maddeyi alın ve bugüne geri dönün. Şimdi gelecek yıl bu zamanlar kendinizle gurur duymanız için önünüzde koskoca bir yıl duruyor.
2015’e boş umut bağlamayın, 2015 yılına dünyanın sizden beklediklerini verin. Siz kendinizden ne bekliyorsanız her yeni gelen yıl da sizden aynı şeyi bekliyor, tüm dünya sizden sizin kendinizden beklediğiniz şeyi bekliyor.
Umut çok önemlidir, hayatta kalmamızı sağlar. İnanç yüklenememiş umutlar ise hayal kırıklığına uğramamıza neden olur. Bu nedenle Yay burcu hem umut hem de inancı temsil eder. Çünkü Yay enerjisi bilir ki inanç olmadan umut bir hiçtir.
Yeni yıla yaklaşırken kendim ve herkes için şunu diyorum: Umutlarımız inançla birleşsin ve gerçek olsun.

Share This