Yeniden, yeni bir yılın başındayız. Yeni başlangıçlar, yeni kararlar, yeni planlar, yeni bakış açıları için ne güzel bir zaman.

Her yılbaşında olabileceği gibi; her ayın, her haftanın veya her günün başlangıcında da, hatta aldığımız her nefeste bile kendimizi yenilemek, hayata farklı bir gözle bakmak, bir özelliğimizi farkındalıkla değerlendirerek onu istediğimiz yönde geliştirmek için yeni bir şans verebiliriz kendimize.

Herşeyin özü farkındalık ve bilinç.

Bir an gözlerinizi kapayın ve bedeninizin her parçasını tek tek hissedin. Onları ne kadar en ince detaya kadar kontrol edebildiğinizi farkedin.

Ne kadar muhteşem bir sisteme sahip olduğunuzu hatırlayın ve keyfini çıkarın.

Geçen son yılda, hangi güzellikleri teğet geçtiğinizi özel zaman ayırarak düşünün.

Neleri farklı yapmak isterdiniz?

Geçmişin farkındalığı, bugününüze ve geleceğinize de farkındalık getirmeye başlayacak.

Bazen bulunduğunuz ortamın üzerine çıkıp kendinize dışarıdan bakmayı deneyin. Yalnızca insana verilen bir yetenek bu. Ne yapmakta ve niçin yapmakta olduğunuzu bir gözden geçirin.

Birkaç gün, her yemeğinizi, başka bir şeye odaklanmadan, tamamen farkında olarak yiyin. Her lokmayı, tadını çıkararak çiğneyin.

Yolda yürürken geçen insanların her birinin ne kadar güzel olduğunu dikkatle inceleyin. İçinizden tüm sevginizle onlara en iyi dileklerinizi gönderin.

Hayatın en güzel tadları en küçük ayrıntılarda gizli.

Yeni yıl, yeni arkadaş, yeni dost, yeni sevgili, yeni iş, yeni ev veya yeni araba size kendiliğinden mutluluk getirmez.

Sizin bunlardan aldığınız veriler, yani sizin algılamalarınız, zihninizdeki programlarla birleşerek içinizde bir mutluluk yaratır.

İçinizde zaten her zaman var olan tüm duygu kaynaklarınızı; dış koşullara bağlı olmaksızın ve kimseden hiçbir beklentiye girmeksizin, sadece eski zihin kayıtlarınızı, bakış açınızı ve algılayış şekillerinizi değiştirerek, bilinçle ve farkındalıkla, istediğiniz şekilde yönetebilir ve gerçek içsel mutluluğa ulaşabilirsiniz.

Şu küçük karar ile yaşamınızda yepyeni bir dönem başlatmanız mümkün:

YAŞAMIMDAKİ TÜM SONUÇLARIN SORUMLULUĞUNU ALIYORUM
VE BÖYLELİKLE
YAŞAMIMIN TÜM KONTROLÜNÜ ELİME GEÇİRİYORUM.

Siz istediğinizde ve karalılıkla adım attığınızda tüm kaynaklar hizmetinizde olacaktır.

2008 sizin kararınız ile sizin yılınız olsun.

Bu kararı başka birinin verme gücü olmadığı gibi, değiştirme ve engelleme gücü de yoktur.

Share This