Bu satırları okumadan önce belki düşünceliydin çaresiz, belki hüzünlü, belki de karamsardın ya da çok mutluydun. ( Ben “mutlu olmayı” seçmeni arzularım) eğer az önce belirttiğim olumsuz duygularla boğuşuyorsan okumaya devam et lütfen…

Çünkü okudukça bildiğin ama farkında olmadığın bazı gerçeklerle yüzleşeceksin. Okudukça belki biraz canın yanacak! Ama emin ol ki gerçeklerin yaktığı can, baldan tatlıdır her zaman.

Biliyor musun güzel insan sen gerçekten de çok özelsin! Senden başka bir sen daha olmadığını ve asla olamayacağını hiç düşündün mü daha önce?

Peki, dünyaya insan olarak gelmenin senin adına ne büyük bir şans olduğunun farkında mısın? Belki de isyan ettin çoğu zaman “Ben ne kadar da şanssız bir insanım” diye.  Oysa sen doğuştan şanslıydın!..

Eğer sana verilen bu şansı göremiyor ve kullanamıyorsan sadece kendinde ara suçu. Kendini suçlamaktan asla korkma güzel insan; çünkü ancak o zaman gerçeklere ve doğrulara uzanabilirsin. Ben cesurları severim yaşam da öyle…

Biliyorum korkuyu sen var ettin! Ama bildiğim bir şey daha var, o da var ettiğin korkuyu zihninden silebilmek. Bunu ancak ve ancak sen başarabilirsin. Sen farkında olmadan neler neler başardın bu dünyada… Şunu asla unutma: Kendini üzmeyi başarabilen bir insan, kendini mutlu etmeyi de başarabilir.

Bu dünyada kaybedecek hiçbir şeyin yok; çünkü senin sana ait ve sana her zaman en yakın olan tek parçan var o da yüreğin!

Başka bir şey yok!

Ailen, arkadaşların, akrabaların… Hepsi emaneten dokundular senin yüreğine, daha sonra yüreğinde bir iz bırakıp ait olduklara yere dönecekler! Üzülme sen de oraya döneceksin peşlerinden; ama şimdi mutlu ol ve her zaman mutlu olmayı seç yaşamında. Yanı başında dururken onu uzaklarda da arama sakın! Senin çok güzel bir yüreğin var zaten o yüzden sana güzel insan diyorum ya… “Bunu nerden biliyorsun?” diye soracaksın içinden. Bunu biliyorum çünkü bilmem için seni tanımam ve görmem gerekmiyor.

Üstelik yaşama yüreği ile bakan her insan bilir benim bildiklerimi, duyumsadıklarımı…

Bu dünyada tek gerçeğin sen olduğunu sakın unutma lütfen. Sen çok güçlü ve özelsin ve bunun sebebini de biliyorsun artık!

Yaşamın boyunca kaybedecek hiçbir şeyin olmadığını düşünerek hep cesur ve güçlü yaşa… Sen yaşamın en güzel yerinde soluk almayı hak ediyorsun…

Share This