Prof. Mikhail Tombak
İyileşmeyecek Hastalık Yoktur

 

Bayılma ve alkol zehirlenmesi durumlarında burun deliklerini amonyak koklatarak uyarmanın hemen sonuç verdiğini çoğumuz biliriz.

Burun vücudumuzdaki bütün organların fizyolojik dengesinden sorumludur.

Burnu çeşitli kokularla uyarmak suretiyle pek çok organımızın ve sistemimizin işlevlerini etkin olarak ve doğrudan etkileyebiliriz.

Kediotu esansı koklamak tansiyonu düşürür, uyumayı kolaylaştırır, sinir sistemini yatıştırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu tedavi üç-dört ay süreyle, yatmadan önce ve her gece düzenli olarak uygulanmalıdır. Genellikle ilk ayın sonunda genel bir canlanma sağlar. Direnci kayda değer şekilde artırır. Ağarmış saçların, bu tedavi sırasında yeniden koyulaşmaya başlaması hiç de seyrek rastlanan bir durum değildir.

Bu tedavi için başka hiçbir kalp ilacı içermeyen, alkol bazlı kediotu damlası kullanmalısınız. Nefes alışlarınız yavaş ve derin olmalı. Burnunuzun bir deliğini parmağınızla kapatıp, diğer burun deliğinize kediotu damlasını tutarak üç-beş kere, yavaş yavaş nefes alıp verin. Daha sonra aynı işlemi diğer burun deliğinizle tekrarlayın.

Bu tedavi uykusuzluk durumlarında çok faydalıdır. Gereğinden erken uyandığınız zaman bu uygulamayı tekrarlayın. Eğer sabahları kendinizi iyi hissetmiyorsanız, akşam kedi otu koklayarak aldığınız nefes sayısını artırın. Ta ki size en uygun sayıdaki nefese ulaşıncaya kadar.

Share This