Bu yazımda sizlere birisinden bahsetmek istiyorum. Bu kişiyi hepimiz çok yakından tanıdığımız gibi bir o kadar da uzağız aslında ona karşı. Kim diye meraklandık demi….

Evet söylüyorum bu kişi “KENDİMİZ”. Doğru okudunuz bu yazımda kendimizden bahsetmek istiyorum.

Bu kişiyi biliyoruz bilmesine de kaçımız bu kişiyi gerçekten seviyor, ona gerçekten saygı gösteriyor? Kaçımız bu kişinin isteklerine cevap veriyor, onu anlamaya çalışıyor? Kaçımız her sabah uyanınca ayna karşısına geçip bu kişiye gülümseyerek güne başlıyor? Bu saydıklarımı yapan kişi sayısı çok az ne yazık ki…

Çoğumuz bu kişiyi hep göz ardı ediyoruz, yaşadığımız her kötü olayda bu kişiyi hep dibe vurup, onu eziyoruz.

Niye böyle yapıyoruz peki hiç düşündünüz mü?

Kimimiz kendisini sevmediği için böyle yapıyor, kimimiz ise kendisine özgüveni, özsaygısı olmadığı için böyle davranıyor. Bu durumu fark edip üzerine giden durumu azaltmaya çalışan kişi sayısı da çok az….

Hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama arkadaşımızla mesajlaşırken, konuşurken ya da bir görüşme sonunda, ”Kendine İyi Bak” cümlesini kullanırız. Bu cümleyi kaçımız dikkate alıyor, kaçımız gerçekten dediğimiz gibi kendimize iyi bakıyor, kaçımız, kaçımız?… Bu kişi sayısı da az işte.

Bakarsak genele her şeyde bir azınlık çıkıyor. Çok olması gereken bir yerde sadece azınlıkların oluşturduğu bir topluluk….

Hep azınlıkta yaşayan toplumumuzdan biri olarak  hepiniz
“KENDİNİZE İYİ BAKIN” diyorum….

Share This