Güçlü olmak…. Söyleyince insanın içinin kıpır kıpır olmasına sebep olan, kendimizi rahat hissettiren, ayaklarımızı yerden kesen ya da daha sıkı basmamıza sebep olan, peşinden kendine saygıyı, kendine sevgiyi, kendine değeri ve güveni getiren sözcük.

Gücü nedense hep dışarıda ararız. Parada, mevkide, güzellikte, çevrede, bindiğin arabada, giydiğin markada, parmağındaki yüzükte ya da sevgilerde…

Oysa ki hiç yanı başımıza, yüreğimize bakmak aklımıza gelmez.

Nedense insanın yaptığı her şeyin, doğru veya yanlış, sorumlusunu dışarıda aramak daha çok işine geliyor.

Ama asıl olan biziz, neşeyi de huzuru da yaratan, olayların nasıl akacağına izin veren, gücümüzü nasıl kullanacağımıza karar veren biziz, kendimiz.

Dünyaya tek başımıza geldik değil mi? “Doğmak”  bence kendi başımıza, hele de o minik ve hiçbir şey bilmeyen halimizle mücadele vermek, güçlerin en özel ve büyüleyicisi.

Düşünsenize!.. Doğmak için bile mücadele veriyoruz, daha ne olacaktı ki. Güç tabiî ki içimizde. Ne istersek başarabiliriz, ne istersek yapabiliriz, ne istersek gerçekleştirebiliriz. Yeter ki içimizdeki patlamaya hazır o gücü keşfedelim.”GÜÇ BEYNİMİZ, YÜREĞİMİZ, GÜÇ BİZİZ.”

Tek yapmamız gereken doğru zamanda, doğru yerde, doğru şeyi yapmak. 

Nasıl mı  anlayacağız doğruları? Tabi ki kendimize güveneceğiz. Beynimizle, kalbimizi aynı anda, aynı doğrunun üzerinde birleştirerek.

Bazen olmayabilir; yani kalbin söylediğiyle beynin söylediği uyuşmaz. O zaman bekleyeceksin, karar vermeyi erteleyeceksin. Çünkü doğru zaman değildir o an, bekle biraz daha. ”Ama bir an önce karar vermeliyim, çok önemli” diyorsan eğer bende sana derim ki;  “Çok önemli kararlar hiçbir zaman acele verilmez.”

Ruhunu serbest bırak, inan o en güzel yeri bilir ve oraya senin sayende, içindeki güç sayesinde ulaşır. İçindeki güç, zoru kolay, kötüyü iyi, sıkıntıyı ferahlığa çevirir elbet. Çünkü sen yaratılanların içinde en güçlü olansın.

Melekler bile sana secde etmeyi kabul etmiş. Sana o güç doğuştan verilmiş. “Doğmak” yani var olmak  “Ben de varım, işte buradayım!“ demek.

Dilerim bu özel hediyemizin farkındayızdır ve kullanmaya hazırızdır.

Mutlu ve güçlü yarınlara doğru…

Share This