Oysa mutsuzluk da bir yaşamdır. Yaşamın içindedir. Onu kabul etmemekle yaşamdan ayrı kılıyorsun. Onu yaşamdan ayrı kılmak; yaşamı kabullenmemek demektir.

İsyan ediyorsun…  Hiçbir şeyin yolunda gitmediğini söylüyorsun. Her şey yolunda gidecektir diye evrensel bir kural yoktur. Hep mutlu olacaksın diye de bir kural yoktur! Başkalarının kuralları ile yaşadıkça mutluluğun peşinden koşarsın. Ben sana kendi kurallarınla yaşa diyorum. Gözlerini açmalısın. Zihnini açmalısın. Farkındalığını yükseltmelisin.

Tekrar söylüyorum, Mutsuzluk Yaşamdır. Onu severek yaşa, onun varlığını kabullen; ama burasına dikkat et! Onu sakın sahiplenme. Hiçbir şeyi sahiplenme! Sadece yaşa ve doyuma ulaştığında bırak gitsin. Böylece her şeyi tatmak sana zevk vermeye başlayacaktır.

Sana mutlu olmanın formüllerini vermeyeceğim. Onun zaten formülü yoktu! Çağırırsın dünyana ve o gelir; sonra senden izin ister içeri girmek için. Eğer farkındalıkla yaşıyorsan onun izin istediğini duyumsarsın. Yoksa isyan eder durursun, bugüne kadar olduğu gibi!

Dikkat etmelisin! Mutluluğu yaşadığında onun uzun süreli seninle kalmasını istiyorsun. Bu yaşama aykırıdır. Yaşam= Mutluluk değildir
Yaşam= Mutluluk, Mutsuzluk, Olumlu, Olumsuz’luğun toplamadır. Yaşam, seçimlerinin toplamıdır! Yaşam budur. Sen nefes alıp vermekle yaşadığını sanıyorsan yanılıyorsun.

Hayvanlara dikkat et, onlar aslında yaşamazlar, çünkü onlar düşünemezler. Senin farkın ise düşünebilmek.  Düşünmekten kastım ; farkında olmak! Hayvanlarda farkındadır, ama bu farkındalık hayvanlarınkinden farklıdır. Sen insansın! İnsan olmanın özelliğini hissederek yaşa!

Eğer aydınlık bir yürekle yaşamıyorsan, insan olmanın avantajlarını kullanamıyorsun demektir!

O zaman neden yaşıyorsun? Bunu ben sana değil, her gün sen kendine soruyorsun! Neden yaşadığını bile bilmiyorsun sen! Bugüne kadar mutluluğu arzulamak sana hep bir şeyler kaybettirdi. Bundan sonra Mutsuzluğun hazzını da yaşamalısın. İşte o zaman yaşam sana elini uzatacaktır. Yaşamı kabullendiğinde o eli göreceksin ve sende ona elini uzatacaksın.

YALNIZCA NORMAL İNSANLAR MUTLULUĞUN PEŞİNDE KOŞARLAR, YAŞAM YOLUNDA BİLGE OLMAN İÇİN BİRAZ DELİ OLMAN GEREKİR.  DELİDEN KASTIM: YÜREKLİ, RİSK ALMAK…

Sen hep normal insan olmayı seçtin. Normal , belki de senin bildiğin doğrultuda bir şey değildi! Normal insan olma!  deli de olma; sadece dengeyi sağla. Yaşam aynı zamanda dengedir.

Yaşam ol! Bunu tekrar söylüyorum ve her defasında söyleyeceğim;  YAŞAM ol. Kendini ondan ayrı kıldığında bütün olamıyorsun! Bunu izlemelisin kendinde.

Yaşam sendin unutma! Sen varsan yaşam var, sen yoksan yaşam da yok! (Bunu hissederek tekrar oku!)

Hadi artık git

Share This