Hayat insan için çok iyi bir öğretmen. İlişkiler de bu öğretmenin dersleri aslında. Bende su yüzüne çıkan olumlamalar ve farkındalıklar zaman içinde -yazıda okuyacağınız- gibi birikti. Umarım bu olumlamaların bir yada birkaçı sizin içinizdeki bir yaraya azda olsa merhem olur.

Sevgimi ifade için, olmaya çalıştığım modellerin, beni hayat arkadaşımdan nasıl uzaklaştırdığını,olmadığı bir insan gibi hissetirdiğini iç güdüsel olarak çok net bir şekilde ruhum ile kavrıyorum. 

Ancak kendim oldukça yaratıcı tanrıçaya eşlik eden tanrı olabileceğimi tüm kalbim  ve inancım ile özümsüyorum.

Gerçekte bütün bir insan olmamaktan kaynaklı tüm sorunları yol arkadaşıma yansıttığımı ve onun gölgelerini ortaya çıkarmasına yol açtığımı kolaylıkla anlıyorum.

Kendim oldukça, varoluş kaynağımı daha çok tanıyorum ve daha büyük bir sevgiyle kendimi ve hayat arkadaşımı kucaklıyorum.

Kendim olmanın gerekliliği ve önemini hep hissediyorum.

Yaşamım gibi ilişkimi de güvenle akışa bırakıyorum. Evrenin ve gerçek özbenimin benim için ideal seçimi rahatlıkla yaptığını biliyorum. Bu nedenle ilişkinin var olan ve var olmayan, var olacak ve var olmayacak parçalarına da kollarımı açıyorum.

Hayat arkadaşım ile akışa giremeyen noktalarımı büyük bir dikkatle inceliyor ve bunların yarattığı fırsatları hem sezgisel hem de düşünsel olarak yakalıyorum.

Yaşam içinde henüz değerlendirmediğim kavramların partner olarak seçtiğim insanda bulunmasının tesadüf olmadığını biliyorum.

Son derecede gelişkin ve bir o kadar da benden farklı özellikte bir insanı hayatıma çekmemin gerçek nedeninin bilinçüstü, bilinçdışı ve bilinçaltında yatan o müthiş kendim olma ve gelişme arzum olduğunun açık ve net bir şekilde farkındayım.

Hayat arkadaşımın da beni içgüdüsel olarak seçmesinin nedeninin kendi gelişim arzusu olduğunun çok net farkındayım.

Tüm fiziksel ve ruhsal birliktelik ve ayrılık anlarını kucaklıyorum. Hiçbirini iyi yada kötü diye ayırt etmiyorum. Her birinin içindeki tecrübenin farkına kolaylıkla varıyorum.

İçimdeki sevginin Hayat arkadaşımın yaklaşımı ve cevaplarından bağımsız olduğunu çok net biliyorum.

Sevgiyi sunarken kullandığım kalıplarımın ilişkime yaptığı etkileri farkediyorum. Tüm kalıplarım gibi bu kalıplardan da iletişim kanalları ve empatiyi düzenli ve kararlı bir şekilde kullanarak özgürleşiyorum. Bu konuda en yüksek benimi her daim devreye sokuyorum.

Hayat arkadaşıma olan sevgimi evrene ve ona sadece sunuyorum. Beklentilerimden de bu sunumu yaptıkça özgürleşiyorum.

Egomun ilişki içindeki isteklerinin süratle farkına varıyorum. Şu ana kadar olan tavırlarımdaki bu kısımlarımı yakalıyor, ilişkime nasıl zarar verdiğini görüyor ve bunlar için kendimi affediyorum.

Kendi yolumda yürümenin başka biriyle yürümeye engel olmadığını  anlıyorum.

İlişkimin hayat duruşumu geliştirmesindense, hayat duruşumun ilişkimi ve hayat arkadaşımı beslemesine izin veriyorum.

İlişkimin amaçlarından birinin de yanımda veya uzakta iken birlikte olduğum insan için sevgi, özveri, vefa ve sadakat geliştirmek olduğunu net olarak görüyorum.

Şu andaki Ruh Eşimin seçtiğim insan olduğunun şüphesiz farkındalığı içindeyim. Bu noktada başka bir yaşam partnerini hayatıma çağırmıyorum. Bu sayede seçimlerimle Evrene gereken mesajı veriyorum.

Sonsuz ruhumun hayat arkadaşım ile bir bütün olduğunu en derin hislerime ulaştığım anda kolayca farkına varıyorum. Farklı bedenlerde yaşıyor olmamızın bu konuda aldatıcı etkisinden kendiliğinden kurtuluyorum.

Birlikte ya da ayrı, aynı ya da farklı yolda olsak da hayat arkadaşımı tüm kalbimle seviyorum. Kalbimdeki bu sevgiyi yeşertmek için düzenli olarak zaman ve emek harcıyorum.

Tüm detaylardan arınarak baktığımda hayat arkadaşım ile aramdaki bağın kendimi korumak ve tanımak için oluşturduğum karakter ve kişilik özelliklerimin çok ötesinde bulunan bir kaynaktan beslendiğini biliyorum .

Bu kaynaktan beslenen tüm hayallerimin ve ilişkilerimin peşinde koşmanın beni yaşamda özgürleştirmesine izin veriyorum.

Sizlerin de su gibi berrak ve akan bir ilişkiye sahip olmanızı diliyorum,