Kırmızı Pancar Suyu
Kırmızı pancar suyu kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna yardımcı olur, kan yapısını düzeltir; kadınlarda menopozu geciktirir; dolaşım sistemi ve sindirim sistemi hastalıklarını iyileştirir; kalınbağırsak bozukluklarını giderir; karaciğer, böbrek ve mesane taşlarını eritir (özellikle havuç suyu ile birlikte tüketildiğinde). Kırmızı pancar ve havuç suyu karışımının oranı şu şekilde olmalıdır: bir birim kırmızı pancar ve dört birim havuç. Günde iki kere, birer bardak içilebilir.

Not: Taze sıkılmış kırmızı pancar suyu içmemeliyiz; içmeden önce, karanlık bir yerde iki üç saat bekletin.

Üzüm Suyu
Tıbbın babası Hipokrat, üzüm suyu içmenin sağlık üzerinde önemli yararları olduğunu kabul etmiştir. Üzüm suyu vücudu yeniler ve güçlendirir, bakterilerle savaşır; dışkılamayı, terlemeyi ve idrarı tetiklemek için kullanılabilir. Üzüm suyu ayrıca kolesterol seviyesini ve tansiyonu düşürür.

Yemeklerden bir saat önce, günde bir kez yarım veya bir bardak üzüm suyu içilmesi önerilir.

Eğer düzenli olarak üzüm suyu içiyorsak, süt içmememiz ve taze meyve yemememiz iyi olur çünkü bu bağırsaklarımızda mayalanmaya neden olabilir. Şeker hastalığı, aşırı şişmanlık veya mide ve on iki parmak bağırsağı ülserlerinden muzdarip olanlar çok fazla üzüm suyu içmemelidirler.SAYFA-BOLUMU
Balkabağı Suyu
Kalp ve böbrek rahatsızlıklarının bedenimizde şişmelere neden olması hallerinde, balkabağı suyu idrar söktürücü olarak yardımcı olabilir. Ayrıca karaciğeri güçlendirir, safra üretimini tetikler, sinir sistemini rahatlatır ve ateşi düşürür. Tavsiye edilen miktar günde yarım bardaktır. Balkabağı suyu yüksek miktarda östrojen içerdiği için menopoza girmiş kadınların hormon tedavilerinde çok değerlidir. İki ay boyunca günde iki kez yarım bardak balkabağı suyu içmek menopoz süresince kadın bedeninde büyük baskı oluşturan sıcak basmalarını tamamen ortadan kaldırır.

Yeşil Biber Suyu
Yeşil biber tırnaklarımız ve saçımız için temel bir element olan silikonca zengindir. Çok gazı olmasından ve sık sık bağırsak buruntusu yaşamaktan yakınan kişiler, sabahları aç karnına bir bardak yeşil biber suyu içerek rahatlayabilirler.

Patates Suyu
Patates suyu B ve C vitamini, sülfür, fosfor, potasyum ve başka maddeler içerir. Bedenimizden bakterileri temizler; sindirim organlarının ve tiroid bezinin çalışmasını düzenler, bedenimizdeki ve yüzümüzdeki sivilce ve döküntüleri giderir ve bazen kuvvetli baş ağrılarını azaltır.

Bazı kişiler mide ülseriyle ilgili her türlü tedavi ve ilacı denemelerine rağmen sonuç alamazlar. Ben şu tedaviyi öneriyorum: Sabahları aç karnına taze sıkılmış 100 ml. kadar çiğ patates suyu için. Sonra midenizin üzerine bir sıcak su torbası koyarak yarım saat kadar uzanın. Bu tedaviyi 10-14 gün uygulayın. Bir gün bile ara vermemeniz gerekir. Eğer ara vermek zorunda kalırsanız, en baştan başlayın.

Share This