Hedef Koy! İnisiyatif Al! Ahlaklı Ol! Sorumluluk Al!

Satürn, astrolojik açıdan en büyük “kötücül” gezegen olarak kabul edilir. Sınırlanma, kısıtlanma, engellenme, depresyon, yapılandırma, sorumluluk alma gibi deneyimlerin altında büyük ölçüde Satürn’ün parmağı vardır. Bu zorlanmaların hangi konularda yaşanacağını anlamak için Satürn’ün hangi burçta seyahat ettiğine bakmak lazım.

Satürn 20 Aralık 2017 itibariyle Yay burcundaki 3 yıllık yolculuğunu bitirip yöneticisi olduğu Oğlak burcuna geçiş yapmıştı. Bu 3 yıllık Yay yolculuğu boyunca yaşattığı zorluklar ile “evrenle, insanlıkla ilgili yeni bilgiler edinmeyi” “sınırlayıcı zihinsel, psikolojik, kültürel tutumlardan özgürleşmeyi” öğretmeye çalıştı. Aslında bir nevi ezber bozdu!

Oğlak burcunda başlayan seyahati ile de bizleri (özellikle 2015-2016-2017 yıllarında) yaşanan acı ve zorlukları damıtıp, kristalize edip, bu malzemelerle yeni bir gelecek inşa etmeye zorlayacak.

Satürn 2018 boyunca hayatlarımızda kariyer, aile, prestij konularında seçim yapmaya zorladı. 2019’’da bu baskısı daha da artacak gibi görünüyor.

Büyük zamanın yöneticisi Satürn, toplumsal bir burç olan Oğlak’ta ilerlerken bütüne, insanlığa katkı sağlayacak hedefler koymak gerektiğinin de altını çiziyor.

Özetle Satürn, tüm kısıtlamalara rağmen 2019’da gelinen noktanın ve duyguların sorumluluğunu almayı; hem kişisel hem de bütüne katkı sağlayan hedefler koymayı; hedefe, sabırla etik yollarla ilerlemeyi; gerektiğinde inisiyatif alabilmeyi zorlayarak da olsa öğretmeye çalışacak! Bu bağlamlarda esnek olan, sorumluluk alan daha az zorlanacaktır.

Işık olsun

Evren Aslan

 

 

 

<div class="social4i" style="height:82px;"> <div class="social4in" style="height:82px;float: left;"> <div class="socialicons s4twitter" style="float:left;margin-right: 10px;padding-bottom:7px"><a href="https://twitter.com/share" data-url="https://dergi.kuraldisi.com/saturnun-2019-mesaji/" data-counturl="https://dergi.kuraldisi.com/saturnun-2019-mesaji/" data-text="Satürn&#8217;ün 2019 Mesajı" class="twitter-share-button" data-count="vertical" data-via=""></a></div> <div class="socialicons s4fblike" style="float:left;margin-right: 10px;"> <div class="fb-like" data-href="https://dergi.kuraldisi.com/saturnun-2019-mesaji/" data-send="true" data-layout="box_count" data-width="55" data-height="62" data-show-faces="false"></div> </div> </div> <div style="clear:both"></div> </div> <p>1979 Adana doğumluyum. Uluslararası şirketlerde çalışma deneyimim olduktan sonra asıl var olmak istediğim alanın kişisel gelişim-dönüşüm olduğunu fark ettim. NLP ve diğer metotların eğitimini alırken, astroloji de bu bağlamda hayatıma girdi. Astroloji ile bireyin sadece kendine değil kolektife karşı da görevleri olduğunu daha net gördüm. Toplumsal dönüşümleri de daha sağlıklı değerlendirmek için sosyoloji eğitimi almaya karar verdim ve eğitimim halen devam etmekte.</p> <span class="et_social_bottom_trigger"></span>
Share This