Güne seninle başlamak mutlulukların en yücesi, keyiflerin en büyüğü. Senle yaşanır aşkların en şahanesi.

Sıcaklığınla içimi ısıtıyor, ışığınla dünyamı aydınlatıyorsun.

Sensiz başım dumanlı, yüreğim parçalı bulutlu, aklım mutedil dalgalı. Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasına kapılmış gibi oluyor, Sibirya’nın etkisinde kalmaktan korkuyorum. Oysa ben çöl sıcakları istiyorum. Yokluğun üşütüyor beni.

Bazen karlar düşer bu düşler sokağına, bazen yağmurlar yağar seven gönüllere. Âşıklar şemsiyesiz çıkar yollara. Fırtınaların en acımasızı alır götürür beni uzak diyarlara. İşte o an şimşekler çakar beynimde,  yıldırımlar düşer mor dağlara. Aşkın tüm renkleri toplanır alaimisemalara.

İçimde hep gizli bir yaradır; her akşam sessiz, sedasız çekilişin.  Etrafımda bin bir yıldız ama ben seni özlüyorum. Ne parıltılı gece hayatı, ne de mehtap unutturabilir seni, bana. Ben sadece sana yanıyorum.

Senle tanıdım her gün aynı hevesle işine giden buğday tenlileri, senle gördüm yarınlara gülümseyen kahverengi gözleri. Sen olmasaydın öpebilir miydim aşka susamış çatlak dudakları, tutabilir miydim tırpan savuran nasırlı elleri.

Biliyorum, korku dağları beklemektedir, vücudumu saran ateş senin yerini almaya çalışmaktadır. Biliyorum bu gitmelerin son bulmayacak, korkuyorum bu gitmelerinin bir gün dönüşü olmayacak. Kaderim; doğuşunu heyecanla beklerken, batışını hüzünle takip etmek.

Eğil salkım söğüt, eğil,
Benimki sevda değil

İhtiyaç…

Çok şükür, yarın doğacağını bilmek güzel…

Share This