Ve onlar yaşama yüreği ile baktıkları için sadece güzel olanı görürler. Onların dünyalarında olumsuz hiçbir şey barınamaz; çünkü onlar sevgi yolunda yürümektedirler.

Bu doğuştan gelen bir yetenek değildir, bu içsel bir arzudur.
Bu kendine inancın en güzel dışa vurumudur.

Sevgi çiçeği olarak açabilmek…

Yaşamda sevgi çiçeği olarak açabiliyorsan çoşkuyu ve mutluluğu an be an tüm hücrelerinde hissedersin. Ama dikkat et, bunu istemen gerekecek!

Gerçekten mutlu olmayı istediğine eminsen devam edeceğim. Ve sana şunu hatırlatmam gerekiyor: Sevgi çiçeği olarak açtığında mutluluk seninle el ele olacak. O zaman insanlar eskisi kadar seni pohpohlamayabilir. Risklere dikkat etmelisin! O zaman insanlar sana bakıp “Bu mutlu, kesin deli olmalı,” diyerek iç geçirecekler.

O zaman kimse seninle ilgilenmeyecek, egonu doyurmayacak. Kendini özel hissetmeni sağlamayacak!

Şimdi söyle bana! Herşeye rağmen sevgi yolunda bulunmak ve orada bir sevgi çiçeği olarak açmak istiyor musun? Herşeye rağmen mutlulukla el ele verip şarkılar söylemeyi kabullenebilecek misin?

Bu senin seçimin kararı sen vereceksin…

Ben sana rüzgarın yönünü nasıl değiştireceğini ve onun hızını kontrol etmen hakkında bir fikir veremem, ama istersen sana rüzgarın eşsiz mıraldanışıyla dans etmeyi öğretebilirim!

Bunu istiyorsan devam et! Dikkatlice oku. Eğer benim yolumdaysan söylediklerimi yaşamında uygulamak zorundasın. Zorundasın diyorum; çünkü benim söylediklerimi okumanın ve bilinç kazanarak yaşamanın sana bir faydası yok. Bunu yaşamında uygularsan sonuç alabilirsin.

Eğer elinde sevgi tohumları varsa ve sen bunu toprağa ekmiyorsan sevgi çiçeğinin filizlendiğini asla göremeyeceksin demektir.

Yola devam diyorsan sana sevgi çiçeği olarak açmanın ilk sırrını veriyorum. Etrafına bak dikkatlice. Dikenli ucu battıkça yüreğini acıtan onlarca yabani otla çevrilisin. Bunların arasındayken asla sevgi çiçeği olarak açamazsın. Onlar sana zarar veriyor ve sen sevgi çiçeği olarak açamıyorsun. Onlar etrafında gölge olmuşlar, güneşini kapatıyorlar. Buna dikkat et! Güneşi görmen gerek. Karanlıklarda kaybolman bu yüzden. Çevrende o kadar çok yabani ot var ki güneşi göremiyorsun.

İlk sır bu! Yabani otları temizlemelisin. Onlar çevrende var oldukça sen sevgi çiçeği olarak açamayacaksın. Buna imkan yoktur çünkü. Sen açmak istedikçe onlar sana dikenlerini batırıp yüreğini tekrar kanatacaklardır.

Şimdi git ve o yabani otları çevrenden temizle!

Share This