ELMA AĞACI (Aşk) – çekici, albenili, davetkâr, çapkın, maceracı, duyarlıdır, daima âşık, daima aşkın peşinde, sevmenin ve sevilmenin peşindedir, sadık, şefkatli bir sevgilidir, çok cömerttir, bilimsel yetenekleri vardır, günü yaşar, hayal gücü yüksektir, tasasız bir filozoftur.

ALIÇ AĞACI (Tutku) – alışılmışın dışında çekici, canlı, hayat dolu, içgüdüsel, talepkâr, eleştirilere aldırmayan, ihtiraslı, tutkulu, zeki, yeteneklidir, kaderle oyun oynamayı sever, bencil olabilir, son derece güvenilirdir, sadık ve ihtiyatlı bir âşıktır, bazen beyni kalbine hükmeder ama ortaklıkları, birliktelikleri çok ciddiye alır. 

KAYIN AĞACI (Yaratıcılık) – gelişkin duyuları vardır, görünüşüne çok önem verir, materyalisttir, hayatta ve işte tam bir organizasyoncudur, tutumludur, iyi liderdir, gereksiz risk almaz, makul, mantıklı, bir ömür sadık kalacak hayat arkadaşıdır, vücut ölçülerini korumaya düşkündür (spor, diyet vs). 
HUŞ AĞACI (Esin) – canlı, hayat dolu, çekici, zarif, dost canlısı, mütevazı, iddiasızdır, hiçbir aşırılıktan hoşlanmaz, kabalıktan nefret eder, doğal yaşamayı, doğayı ve sükuneti sever, fazla tutkulu değildir, hayal gücü kuvvetlidir, küçük hırsları, hevesleri vardır, mutlu, sakin ortamlar yaratır.
SEDİR AĞACI (Güven) – son derece güzeldir, uyum sağlamayı bilir, lüksü sever, sağlığına önem verir, hiç de utangaç değildir, başkalarına yukarıdan bakma eğilimindedir, kendine güvenli, kararlı, sabırsızdır, başkalarını etkisi altına almaktan hoşlanır, pek çok yeteneği vardır, çalışkandır, sağlıklı iyimserliğe sahiptir, tek ve gerçek aşkını bekler, çabuk karar verebilme yeteneğine sahiptir. 

KESTANE AĞACI (Dürüstlük) – sıra dışı bir güzelliği vardır, etki altında bırakmak istemez, adalet duygusu çok gelişkindir, hayat doludur, ilgilidir, doğuştan diplomattır ama kolayca rahatsız olur ve genellikle özgüven eksikliği nedeniyle ilişkilerde alınganlaşır, bazen anlaşılmadığını hisseder, bir kez sever, eş bulmakta zorluk çeker. 
SERVİ AĞACI (Sadakat) – güçlü kuvvetli, yapılıdır, rahatça uyum sağlar, hayatı olduğu gibi kabul eder, iyimserdir,  paraya ve onaylanmaya bayılır, yalnızlıktan nefret eder, tutkulu bir âşıktır ve tatmin olmak bilmeyebilir, gelgeç gönüllüdür, ele avuca sığmaz, bilgiçlik taslar ve aldırışsızdır. 

KARAAĞAÇ (Yüce Gönüllülük) – hoş görünümlü, zevk sahibi giyimlidir, alçakgönüllü istekleri vardır, hataları affetmeme eğilimi vardır, neşelidir, öncülük etmekten hoşlanır, itaat etmekten hiç hoşlanmaz, dürüst ve güvenilir bir ortaktır, başkaları adına karar vermeyi sever, cömerttir, mizah duygusu gelişkindir, pratik zekâlıdır. 
İNCİR AĞACI (Duyarlılık) – çok güçlüdür, iradelidir, bağımsızdır, çelişkilere geçit vermez, hayatı, aileyi, çocukları ve hayvanları sever, sosyal hayatta biraz daldan dala konar, espri anlayışı gelişkindir, tembellikten hoşlanır, pratik ve zekidir. 
KÖKNAR (Gizemlilik) – olağanüstü ağırbaşlı, sofistikedir, güzel olan her şeyi sever, huysuz, dediğim dediktir, bencilliğe meyillidir ama yakınlarına karşı anlayışlı ve duyarlıdır, hiç alçakgönüllü değildir, çok ihtiraslıdır, yetenekli ve çalışkandır, memnuniyetsiz bir sevgilidir, çok fazla arkadaşı bir o kadar da düşmanı vardır, güvenilirdir. 
FINDIK AĞACI (Sıra Dışılık) – çekicidir, iddiasızdır, çok çabuk kavrar, anlayışlıdır, nasıl etki bırakılacağını iyi bilir, toplumsal olaylarda faal bir savaşçıdır, popülerdir, huysuz ve kaprisli bir âşıktır, dürüsttür, hoşgörülü bir partnerdir, belirgin bir adalet duygusu vardır. 
GÜRGEN AĞACI (Zevklilik) – duru bir güzelliği vardır, görünümüne ve durumuna özen gösterir, zevklidir, bencil değildir, hayatı olabildiğince kolaylaştırır, makul, mantıklı ve disiplinli bir yaşamı vardır, duygusal bir beraberlikte nezaket ve iltifat arar, duygularından nadiren hoşnuttur, çok insana güvenmez, kararlarından hiçbir zaman emin değildir, çok vicdanlıdır. 
IHLAMUR AĞACI (Şüphecilik) – hayat ne veriyorsa onu kabul eder, kavgadan, stresten nefret eder, tembellikten ve aylaklıktan hiç hoşlanmaz, yumuşaktır, dostları için pek çok fedakârlıkta bulunur, pek çok şeye yeteneği vardır ama filizlenmesini bekleyecek kadar sebatkâr değildir, çoğunlukla şikâyet edip durur, çok kıskançtır ama adildir. 
AKÇAAĞAÇ (Bağımsızlık) – kesinlikle sıradan değildir, özgünlük ve yaratıcılık doludur, utangaç ve içine kapanıktır, ihtiraslıdır, gururludur, kendine güvenlidir, yeni tecrübelere açtır, zaman zaman sinirli olabilir, pek çok karmaşası vardır, hafızası oldukça güçlüdür, çabuk öğrenir, aşk hayatı karmaşıktır, etki etmek ister. 
MEŞE AĞACI (Cesaret) – güçlü, gürbüz, dinç tabiatlıdır, cesurdur, boyun eğmez, bağımsızdır, duyarlıdır, değişimden hoşlanmaz, ayakları daima yere basar, eylem insanıdır.
ZEYTİN AĞACI (Bilgelik) – güneşi, sıcağı ve sıcak duyguları sever, mantıklıdır, dengelidir, şiddetten ve saldırganlıktan uzak durur, hoşgörülüdür, neşelidir, sakindir, çok gelişmiş bir adalet duygusuna sahiptir, duyarlıdır, kolay empati kurar, kıskançlık nedir bilmez, okumayı ve sofistike insanlarla birlikte olmayı sever. 

 

ÇAM AĞACI (Titizlik) – eğlenceli olmayı sever, çok dirençlidir, hayatı nasıl kolaylaştıracağını bilir, son derece aktiftir, doğaldır, iyi bir yoldaştır ama nadiren iyi bir dosttur, çok çabuk âşık olur hevesi de çabuk geçer, ideal mesleğini bulana kadar yaptığı her şey hayal kırıklığından ibarettir. 
KAVAK AĞACI (Kararsızlık) – çok süslü görünür, pek kendine güveni yoktur, sadece gerektiğinde cesur olur, iyi niyet ve güzel çevreye ihtiyaç duyar, son derece seçicidir, çoğunlukla yalnızdır, müthiş kindar olabilir, sanatçı doğası vardı, iyi bir organizatördür, felsefeye meyillidir, her koşulda güvenilirdir, ilişkileri ve ortaklıkları ciddiye alır. 
ÜVEZ AĞACI (Duyarlılık) – çok cazibelidir, neşe saçar, bencillik nedir bilmez, dikkat çekmeyi sever, hayatı, hareketi sever, dur durak bilmez, hem bağımsızdır hem de bağımlıdır, algıları gelişkindir, sanatçıdır, tutkuludur, duyguludur, iyi bir arkadaştır ama affetmez.
CEVİZ AĞACI (Tutku) – amansız, ilginç ve zıtlıklarla doludur, çoğunlukla bencildir, saldırgandır, asildir,  geniş ufukludur, beklenmedik tepkiler verir, spontanedir, sınırsız bir ihtirası vardır, hiç esnek değildir, zor ve alışılmadık bir partnerdir, her zaman sevilmez ama çoğu zaman takdir edilir, hünerli bir taktik insanıdır, son derece kıskanç ve tutkuludur, taviz vermez. 
SÖĞÜT AĞACI (Melankoli) – güzel ama çok hüzünlüdür, çekicidir, son derece empatiktir, üzel ve lezzetli olan her şeyi sever, seyahat etmekten hoşlanır, hayalci, huzursuz, tez canlı, kaprislidir, dürüsttür, etkileyici olabilir ama birlikte yaşanması zordur, talepkârdır, sezgileri iyidir, daldan dala konar ama bazen de birine bağlanır.

Share This