Yaşamı reddediyorsun ve yaşamın, seni reddettiğini düşünüyorsun. Asıl sorun burada, tam burada. Aldığın nefesi hissetmiyorsun. Doğayla bir uyum içindesin, ama bunun farkında bile değilsin.

Ona sürekli nefesini üflüyorsun ve senin nefesin ona bir müzik gibi geliyor. Senin eşsiz nefesin onun için bir müzik ritmi oluyor ve o Tanrıyla dans ediyor!

Yaşam Tanrıyla bütünleşiyor, Evren de… Ya sen?

Sonra onun vermiş olduğu havayı soluyorsun, ama o soluğun anlamını bilmiyorsun. Ne acı değil mi? İçindeki hücrelerin o ritim ile dans edememesi…

Ağaçları dinledin mi hiç? Sana bir şeyler anlatıyorlar sürekli… Onlar sana evrenden haberler veriyorlar, onlar sürekli şarkı söylüyorlar, onlar sürekli dans ediyorlar; çünkü onlar yaşamı reddetmiyorlar!

Birkaç saniye kendine izin ver ve sadece dinle. Varlığını hisset. Sonra yine dinle! Konuşmadan dakikalarca dinlemeye çalış, gerekirse saatlerce…

Yaşamak bir sanattır aslında ve sen kendi yaşam sanatını işleyecek gerçek bir ustasın. İşlediğin sanatı düşün, içine gir dünyanın ve gözetle orayı. Sonra dışarı çık ve dinlemeye devam et.

Dışarı çıktığında Tanrı’nın dans etmek için uzun yıllardır seni beklediğini duyumsayacaksın. Onunla dans et. Hemen şimdi dans et. Gözlerini kapatmaktan korkma; çünkü gözlerini kapattığında kendi iç dünyana ineceksin.

Bunu arada bir yapmalısın, dokunmalısın iç dünyana, onu okşamalısın. Harika bir deneyim olacak senin için, sen harikaları yaşamak için geldin, ama yaşamıyorsun!

Bunun için sakın kimseyi suçlama!

Bırak suçlamak sıradan insanlara kalsın, sen sıradan insan değilsin, sen affeden bir yaratıcının ürünüsün. Bunu kabul ediyorsan zaten sıradan bir insan olamazsın.

Tanrı her an senin yanında, sen üzüldüğünde o da üzülüyor. Senin için endişeleniyor, sana yardım etmek istiyor, ama sen sadece zor durumlarda onu hissettiğin için o sana biraz kırgın.

Sen onunla dans etmediğin için onu çok beklettin, ama o affedicidir ve seni affetti bile.

Sana vermiş olduğu evreni ve dünyayı en güzel şekilde kullanmanı bu kadar çok istemesi ve seninle dans etmek için yıllarca beklemesi sana ne kadar çok değer verdiğini gösteriyor mu zaten? 

Hücrelerinde bir kıpırdama oldu şu an, ayağa kalktılar, koşuyorlar.

Hadi durma onlara istediklerini ver ve şimdi git Tanrıyla Dans Et!

Share This