Bu yıl birincisi düzenlenecek olan TRT Müzik Ödülleri, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında yapılacak bir törenle sahiplerine kavuşuyor.

Daha önce şubat ayında düzenleneceği açıklanan ödül töreni 8 Mart akşamı yapılıyor.

Töreni, Kuraldışı Dergi‘de “postür” ile ilgili yazılarıyla da tanıdığımız Dr. Ömer Önder sunuyor. Progam TRT’de 21:00’dan itibaren canlı olarak yayınlanacak.

Seçimlerinde dikkatli ve objektif olmaya özen gösterdiğini söyleyen TRTMüzik, söz söyleme ve görüş bildirme birikimine sahip değerli bir jüri belirlediğini ama halkın görüşlerini de ihmal etmediğini belirtiyor.

Yarışmayı, kategori başlıklarını web sitesine koyarak halka açan kanal, üç ayın sonunda halkın belirlediği isimler ve jürinin önerilerini değerlendirerek kategorilerde isim listelerini oluşturdu. Daha sonra jüri her kategoride halkın oylarını esas alarak ilk 10’a giren sanatçılar arasında oylama yaptı. Jürinin verdiği puanlarla halkın verdiği puanlar sonucu herhangi bir kategoride eşitlik olduğunda halk oyu çokluğu esas alındı.

Ödüller, 2010 yılında albüm ya da konser ve etkinliklerle başarılı çalışmalara imza atmış müzisyenlere, ses sanatçılarına ve müziğe hizmet eden yapımlara veriliyor.

Kategorilere Göre Adaylar


Share This