Çocukluğunuzdan bir gün düşünün; belki bir düğünde, belki bir cenazede, belki yapayalnız evdesiniz ama mutlu olmak, kıpır kıpır harekete geçmek için çarpan bir kalbiniz var. Kalbinizdeki mutluluğu size sunan o enerjinin adı Aslan enerjisi. İster Aslan burcu olun, ister kaplan burcu -yani ister astrolojiye inanın, ister inanmayın. Sizin kalbinizdeki ışık Aslan burcu tarafından size gönderiliyor. Aslan burcu özgür bir şekilde kendini ifade edebilmenin, cesaretin ve Yaradan ile ilişkinin burcudur. Kral ile nasıl geçindiğimiz, nasıl ilişki kurduğumuzu bize anlatır. Hayatımızdaki tüm ilişkilerimiz yatay eksende yaşanan ilişkilerdir. Ailemiz, arkadaşlarımız, sevdiklerimiz ve sevmediklerimiz ile yatay eksende yani dünya üzerinde görünen ilişkilerimiz vardır. Biz yatay eksendeki ilişkilerimizi düzeltmeye çalışarak ömrümüzü yitiririz çoğu zaman. Oysa ki dikey eksende Yaradan ile bir ilişkimiz vardır. Yatay eksendeki tüm aksaklıklar, güvensizlikler dikey eksendeki tek ve gerçek ilişkideki aksaklık ve güvensizliklerden kaynaklanır.

Yaradan ile ilişkimizi düzeltmek için Aslan burcu enerjisini kullanmak zorundayız. Gerçek sevgi ve çocuksu keyifler yoluyla bu ilişkiyi düzeltebilir ve en üst seviyeye taşıyabiliriz. Aslan burcu bize cennetin yollarını gösterir. Yaradan ile çocuk saflığı ile kurduğumuz bir ilişki bize onun yaratıcılığını armağan eder. Burcumuz ne olursa olsun astrolojik olarak en yaratıcı olduğumuz alanlar Aslan burcu etkisi altındaki alanlardır, yani Güneş’in bulunduğu yer, 5. ev dediğimiz yer ve Aslan burcunun kendisinin gidip yerleştiği yer.

Bu ay Güneş bütün ihtişamıyla kendi burcunda ilerliyor. Kralın evine dönüş yaptığı bir aydayız, normal şartlarda lüks tüketimin israf olarak algılanabilmesine karşın bu ay lüks ve gösteriş ayıdır.

Aslan burcu gerçek aşkın burcudur, gerçek aşk bir insanın başına gelebilecek en büyük lükstür. Aslan burcu önemli olma, merkezde olma ihtiyacımızın simgesidir. Bizler aşkı çok severiz, çünkü aşık olmak ve olunmak bize kendimizi önemli hissettirir, diğer kişinin merkezi olduğumuz duygusu bizi yaşama bağlar.

Bu ay gerçek aşkın kalbinize akmasına izin verin, karşılaştığınız kişilere mümkün bulduğunuz her fırsatı değerlendirerek onların önemli hissetmesini sağlayın. Bırakın egoları şişsin, bırakın kendi egonuz da şişsin, sonuçta sadece ve sadece niyet önemlidir.

Bu ay Güneş’i de arkanıza alın, adınız, sanınız ne olursa olsun insan olarak ne kadar önemli olduğunuzu hatırlayın; o kadar önemlisiniz ki, diğer insanlar sadece sizin sayenizde önemli hissedebilirler.

Sevin bu ay, başkasını merkeziniz yapmaktan veya onun merkezi olmaktan korkmayın.

Sonuç olarak:

“Ya tam merkezindesindir aşk’ın içinde ya da dışındasındır, hasretinde…”
Elif Şafak

Share This