Prof. Mikhail Tombak
İyileşmeyecek Hastalık Yoktur

 

Bayılma ve alkol zehirlenmesi durumlarında burun deliklerini amonyak koklatarak uyarmanın hemen sonuç verdiğini çoğumuz biliriz. Burun bölmemiz vücudumuzdaki bütün organların fizyolojik dengesinden sorumludur. Burun bölmemizi çeşitli kokularla uyarmak suretiyle pek çok organımızın ve sistemimizin işlevlerini doğrudan etkileyebiliriz.

Kediotu esansı koklamak tansiyonu düşürür, uyumayı kolaylaştırır, sinir sistemini yatıştırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu tedavi üç dört ay süreyle, yatmadan önce ve her gece düzenli olarak uygulanmalıdır. Genellikle ilk ayın sonunda genel bir canlanma sağlar. Direnci kayda değer şekilde artırır. Ağarmış saçların, bu tedavi sırasında yeniden koyulaşmaya başlaması hiç de seyrek rastlanan bir durum değildir.

U y g u l a m a

Başka hiçbir etken madde içermeyen alkol bazlı kediotu esansı kullanın. Nefes alışlarınız yavaş ve derin olmalı. Burnunuzun bir deliğini parmağınızla kapatıp, diğer burun deliğinize kediotu damlasını tutarak üç beş kere, yavaş yavaş nefes alıp verin. Daha sonra aynı işlemi diğer burun deliğinizle tekrarlayın.

Bu tedavi uykusuzluk durumlarında çok faydalıdır. Gereğinden erken uyandığınız zaman bu uygulamayı tekrarlayın. Sabahları kendinizi iyi hissetmiyorsanız, akşam kediotu koklayarak aldığınız nefes sayısını artırın; ta ki size en uygun sayıdaki nefese ulaşıncaya kadar.

 

A y r ı c a

 

  • İyi uyumayı garanti etmenin yolu bol bol sebze meyve yemek ve taze sıkılmış sebze meyve suyu içmektir.
  • Deneyebileceğiniz başka bir yöntem de yatmadan önce bir kaşık bal yemek. Bir kaşık balı olduğu gibi yiyebilir ya da bir bardak kaynamış suyun içinde eritip içebilirsiniz.
  • Bir başka seçenek, bir fincan yeşil çay demleyip içine yarım yemek kaşığı balla iki çay kaşığı kaymak/krema ekleyip içmek.
  • Yastığın içini okaliptüs yaprakları ya da samanla doldurmak da dinlendirici bir uykunun yardımcısıdır.
  • Sağ burun deliğinizi pamuk bir tamponla tıkayıp, beş dakika boyunca yalnızca sol burun deliğinizden nefes alıp verin.
  • Elli gram dereotu tohumunu bir litre tatlı kırmızı şarapla karıştırıp bir iki dakika kaynatın. Bu sıvıdan yatmadan önce elli mililitre kadar için.

Share This