Bazı insanlar mutsuz olmayı seçer, bazıları mutlu olmayı. Bazıları ise ne istediğini bilmeden yaşarlar küçük dünyalarında. Her ne kadar farklı istekleri varmış gibi gözükse de insanların, tek bir ortak noktaları vardır; yarına kalabilmek!

 Yarını görebilme hevesi ile yanıp tutuşur insanlar. Kimisi mücadele eder, kimi ise kaderine boğun eğip bekler olacakları. Bir gün o yarınlar gelmeyecek, ya da gelse de, sen görmeyeceksin artık. Gözlerini kapattığında ebedi uykunda, diğerleri yarına kalma mücadelesi içinde devam edecekler kurgulara.

O diğerleri şimdi de yanında, hatta sana çok yakınlar! Senin medet umduğun insanlar onlar. Biliyorum, yaşamında, sadece sen olduğunu anladığın zaman çok geç olacak. Senden başka hiçbir şeyin olmadığını anlamak için daha ne kadar bekleyeceksin bilemem ama bildiğim bir şey var: tek gerçek sensin!

Kuvvetlisin sen, çok güçlüsün, her ne kadar da sana bugüne kadar başarısızsın deseler de aldırma onlara, başarısızlık sadece bir olay, asla insan değildir!  Sen istersen… Yenilmezsin. Başarırsın. Senden başka bir sen daha gösterirsen bana eğer, ben, ben olmaktan çıkacağım!

Sen, sen olduğun için özelsin! Ve unutma ki senden başka bir sen daha olmayacak!..

Hiçbir şey senin zihninin temiz kalması kadar önemli değildir!

Şimdi bırak bütün işlerini ve kendine çok kısa bir zaman ayır. “Zihnimi boşaltmak ve olumsuzluklardan arınmak için, yeni bir ben olmak için ne yapabilirim” diye sor bu küçücük zaman zarfında.

Sonra bırak her şeyi zihninden akıp gitsin… Zor olduğunu sakın söyleme bana; çünkü zor’u sen var ettin, kolayı da var edebilirsin!

Sen özel bir insandın unutma! Kendine iyi ve mutlu olanı seç olur mu güzel insan? Her kimsen ve her neredeysen seni seviyorum…

Share This