* İnsanlar Sana Çok Küçük Yaşlarda “Ahmet, Mehmet, Ayşe gibi çalışkan, zeki , başarılı ol” dediler ve Sen Kendinden Uzaklaştın. Hep Bir Başkası Olmanın Yorgunluğunu Taşıdın Yüreğinde Bugüne Kadar… Ben İse Sana; Sadece “Kendin Ol” diyorum.

Bu ana Kadar Enerjin Dışa Dönüktü! Kendin Olduğunda, İçindeki Muhteşem Enerji Sana Doğru Akacak!

* Küçük bir sır! Peşinden koştukların sen koştukça daha çok senden uzaklaşırlar. Onun peşini bıraktığında ise hiç beklemediğin bir anda karşında biterler. Mutluluğun peşinde koşarsan onu her defasında elinden kaçırman muhtemeldir; fakat onu bu kadar ısrarla istemek yerine elinde olana odaklanırsan mutluluk çok geçmeden sen, bulacaktır. “Onun evi zaten yüreğindeydi, unuttun mu?”

Onun ara sıra yuvasından çıkarak gezmesine izin vermelisin… Sen hep evde kalabiliyor musun? O bir çocuk gibidir, gezmek isteyecektir; O dışarıda gezerken  ümitsizliğe kapılmak ve mutsuzluğa sarılmak yerine dönmesini bekle. Unutma, o sadece gezmeye çıktı. Tıpkı senin de zaman zaman yaptığın gibi!

* Bayram Günlerinde Mezarlıkları Ziyaret Ederim. Toprağın Altında Yatan Merhumları Düşünürüm; Yaşama Dair Hiç Sorunları, Problemleri, Dertleri, Zorlukları Yok. Sonra Halime Şükür Ederim. Zorlukları, Sıkıntıları, Mutsuzluğu Hissedebiliyorum Diye. İşte Bu Bana; Yaşam da Ölü Gibi Olmadığımı, Dimdik Ayakta Kaldığımı gösterir ve Sorunları Sevgiyle Kabullenmemi Sağlar…

* Sana “Sen Dünyanın 8. ci Harikasısın” desem Bana İnanır Mısın? Bence İnanma; Çünkü Kendini 8.ci Olarak Kısıtlamana Üzülürüm! Sen Dünyanın Tek Harikasısın! Sen Sonsuz Enerji Kaynağısın (Hissedersen Eğer) Senden Başka Bir Sen Daha Yok.

Burasını İyi Dİnlemelisin! Eğer Ölmek İstemiyorsan Hep Ruhuna Odaklan ve Onu Hissederek Yaşa; Çünkü Ruhun Hiç Ölmeyecek!..

Mutlu Olmayı Becermekte Zorluk Yaşıyorsun Ve Mutsuz Olmayı Daha Çok , Daha Kolay Becerebiliyorsun. Peki Nasıl Mutsuz Olduğunun Farkında mısın?

Bugün o yüzden Mutsuzluğun Sırrını Vermek İstedim…

İşte Sır:

Seni Mutsuz Bırakan, Strese Sokan, Seni Olumsuz Etkileyen Bütün Olaylar; Yaşam Yolcuğulunda Hayal Kurarak, Odaklanarak Ulaşmak İstediklerin ile Hayatın Gerçek Anlamda Sana Sundukları Karşısındaki Olaylar Sonucu Doğar.

(Not: Şimdi, Daha Öncesinden Başına Gelmiş ve Seni Mutsuz Bırakmış bir Örneği Bana Mail Olarak Göndermenizi Rica edeceğim.)

Mesela: “O akşam arkadaşımla yemeğe çıkacaktık; fakat onun son anda bir işi çıkınca bütün planlarımız alt üst oldu”  ya da ” Matematik sınavından en az 80 almayı düşünüyordum, ama 50 almışım. Nasıl Şok oldum, Nasıl Moralim Bozuk anlatamam” gibi…

(Bunlar çok basit örneklerdir; ne kadar basit şeylerle kendini mutsuz bıraktığını fark etmeni istedim sadece)

* Mutluluk Adına Bazen Hayatta Sevgi İle Radikal Kararlar Almak Gerekir!

Çevrende Sana Sadece İşi Düştüğünde Kapını Çalan Ve Sen Ona Ulaşmaya Çalıştığında Ulaşılmaz Olan İnsanlar Varsa; Onlar Yabani Otlardır.

Ve Bu Yabani Otlar, Sen Dünyaya Sevgi Çiçeği Olarak Açmak İsterken Etrafını Sararak Buna Engel Olurlar!

Onları Sevgi İle Dünyandan Çıkarttığında Huzur Yüreğinde Yuva Kuracaktır!

Share This