Astroloji denince ilk akla gelen güneş burcudur, yükselenler genelde ihmal edilir. Oysaki yükselen burç hayata bakışımızı, kendimizi dış dünyaya yansıtma şeklimizi gösterir. Bununla birlikte ilişkilerimizle ilgili de önemli ipuçları barındırır. Yükselen burcumuzu doğru analiz etmek nelerin gölge yön, nelerin aydınlık yön olduğunu tespit etmemizi sağlar.

Şimdi bu bilgiler ışığında yükselen burçları genel olarak tanıyalım.

Yükselen Koç: Hayatı savaş alanı olarak görür, mücadeleci ve rekabetçidir. Bilinçli olarak savaşacağı, mücadele edeceği alanlar seçmezse gölge yön agresif, yıkıcı olabilir.

Yükselen Boğa: Hayatı güzelliklerin, güvenli alanın, huzurun, keyfin tesis edilmesi gereken yer olarak görür. Tüm bunları üretmek ve sürdürmek yükselen boğa için önemlidir. Ancak, mevcut durumu kıyasıya korumak, tembellik, değişimden korkmak gölge yönlerdir.

Yükselen İkizler: Hayatı öğrenme, öğretme ve iletişim arenası olarak görür. Öğretmek için bilgiye, sağlıklı bir iletişim için ise dinleme ihtiyacı vardır. Bunlar karşılanmadığında alaycılık, sabırsızlık, anlamama ve anlaşılamama gibi gölge yönler ortaya çıkar.

Yükselen Yengeç: Hayatı duygusal ihtiyaçların doyurulması gereken bir yer olarak görür. Bu yüzden de öncelikle kendi duygusal ihtiyaçlarını fark etmesi gerekir. Aksi durumda işkolik olmak, bağımlı ilişkiler geliştirmek gibi gölge yönler ortaya çıkabilir.

Yükselen Aslan: Hayatı bir sahnedir ve artık yetenekleri gösterme zamanıdır. Sahnedeki insan alkış bekler ancak, alkış kaygısı ile hareket edilirse gölge yön devreye girer ve alkış, onay bağımlılığından dolayı kişi kendisi olamaz ve kaygılar gelişir.

Yükselen Başak: Hayatı düzeltilmesi, aksaklıkların giderilmesi gereken yer olarak görür. Kişi bilinçli bir seçimle hayatında fayda sağlayacağı bir alan oluşturmaz ise eleştirellik, memnuniyetsizlik gibi gölge yönler açığa çıkar. Kişi hayatına yardıma, desteğe muhtaçları çekebilir.

Yükselen Terazi: Hayata denge, adalet, uyum ve estetiğin sağlanması gereken bir yer olarak bakar. Ancak dengeyi yani kazan kazan prensibini uygulamaz ise o zaman gölge yön olarak dengesizlik açığa çıkacaktır.

Yükselen Akrep: Hayatı arıtılması, dönüştürülmesi gereken yer olarak görür. Ancak bu arınma ve dönüşümü, ilk önce, bastırdığı öfke, kıskançlık, kin gibi duygularında yapması gerekir. Bunu gerçekleştiremez ise partnerini sürekli manipüle eden, dönüştürmeye çalışan bir gölge yön ortaya çıkacaktır.

Yükselen Yay: Hayatı keşfedilmesi gereken, hep ileriye bakılması gereken yer olarak görür. Bu keşifçi yan beslenmez ve hedefsiz olunur ise abartma, tembellik, sabit fikirlilik, boş konuşma gibi gölge yönler açığa çıkabilir.

Yükselen Oğlak: Hayatı yönetilmesi ve başarılı olunması gereken yer olarak görür. Bu yüzden sabırlı ve istikrarlı olmalıdır. Aksi durumda gölge yön olarak kibirli ve cezalandırıcı bir yön ortaya çıkabilir.

Yükselen Kova: Hayatı özgürleşilmesi ve fark yaratılması gereken bir yer olarak görür. Bunun getireceği riskleri göze almalıdır. Aksi durumda onay bekleyen, edilgen bir gölge yön açığa çıkacaktır.

Yükselen Balık: Hayatı sınırların aşılması gereken bir yer olarak görür. Bu yüzden, belki fiziksel belki zihinsel, sınırları aşan idealleri olmalıdır. Aksi durumda, gölge yön olarak atalet, zaman kaybetme, detaylarda boğulma, bir türlü hedefe ulaşamama gibi yönler açığa çıkabilir.

Evren Aslan

<div class="social4i" style="height:82px;"> <div class="social4in" style="height:82px;float: left;"> <div class="socialicons s4twitter" style="float:left;margin-right: 10px;padding-bottom:7px"><a href="https://twitter.com/share" data-url="https://dergi.kuraldisi.com/yukselen-burc-neyi-ifade-eder/" data-counturl="https://dergi.kuraldisi.com/yukselen-burc-neyi-ifade-eder/" data-text="Yükselen Burç Neyi İfade Eder ?" class="twitter-share-button" data-count="vertical" data-via=""></a></div> <div class="socialicons s4fblike" style="float:left;margin-right: 10px;"> <div class="fb-like" data-href="https://dergi.kuraldisi.com/yukselen-burc-neyi-ifade-eder/" data-send="true" data-layout="box_count" data-width="55" data-height="62" data-show-faces="false"></div> </div> </div> <div style="clear:both"></div> </div> <p>1979 Adana doğumluyum. Uluslararası şirketlerde çalışma deneyimim olduktan sonra asıl var olmak istediğim alanın kişisel gelişim-dönüşüm olduğunu fark ettim. NLP ve diğer metotların eğitimini alırken, astroloji de bu bağlamda hayatıma girdi. Astroloji ile bireyin sadece kendine değil kolektife karşı da görevleri olduğunu daha net gördüm. Toplumsal dönüşümleri de daha sağlıklı değerlendirmek için sosyoloji eğitimi almaya karar verdim ve eğitimim halen devam etmekte.</p> <span class="et_social_bottom_trigger"></span>
Share This