Tanrı seni özenerek bu denli kusursuz yaratmışken, sen kendini nasıl olur da yetersiz bulursun!

Sen, yüreğindeki gücü ve zihnindeki potansiyeli fark edemeden yaşıyorsun.

İşte bu seni, mezarlıkta hareketsizce yatan ölülerden farksız kılıyor. Kendine bir tokat atıp ta derin uykundan ne zaman uyanacaksın?

Birilerinin gelip seni dürtmesini bekleyen bir koyun değilsin sen. Sen Tanrının özenle yaratmış olduğu bir varlıksın. Senden başka sen YOK! 

İnsanların seni bu hale getirdiğini düşündün bugüne kadar. Sen ne hata yaptıysan hep çevrendekilerin üzerine yıktın ve sonrasında bu baskıdan kurtulmuşçasına derin bir oh çektin.

Sonra ne oldu? Üzerine kendi sorumluluklarını ve suçlarını attığın insanlar yaşamını bir enkaz haline getirdiler. Aslında sen öyle sandın! Yaşamını enkaz haline getiren o insanlar değildi, sendin, SEN.  Aç gözlerini ve etrafına bak!

Kim var çevrende seni senden daha iyi anlayacak? Varsa göster bana. Seni en iyi anlayan yine sensin. Senin en iyi dostun yine sensin.

Senden başkasının olmadığını bir gün anladığında çok geç olacak…

Her şeyi zamana bırakıp da rahat bir nefes almak isterken, zamanın zamanı olmadığını fark edemedin. Sen yüreğindeki gücü fark ettiğinde ne olacak biliyor musun?

Önce sen sonra da dünyan değişecek.

Sen koca bir dünyayı değiştirecek kadar güçlü bir insansın. İnsanların karşısında ezilip büzülerek durmayı bırak artık! Sen eğildikçe üzerine semer koymaya çalışacak insanlar var çevrende. Sen özel bir insansın, eşek değil! Bırak artık eşek rolü üstlenmeyi!

Şimdi aynanın karşısına geç ve kendinle yüzleş. Önce kendini bağışla sonra da dünyayı. Güzellikler seni bekliyor Evrenin sonsuzluğunda. Git ve onları kucakla!..

Share This