Kulaklarımda Yunan ezgileri, ayaklarımı tatlı tatlı okşuyorken dalgalar, masmavi denizlerin üzerinde güneş batmakta; yüzümdeki gülümseme, kalbimdeki huzurun, zihnimdeki dinginliğin yansıması.

Tam olmak istediğim yerden bakıyorum şimdi yaşamıma ve bugüne kadar yolculuğumun bana öğrettiklerini tekrarlarken, mutlu yıllar diliyorum kendime.

Hayat sadece benim kurgularımdan ibarettir. Gerçek sadece benim algıladığım, kurguladığım gibidir; bakış açımı değiştirirsem tüm kurgu değişir!

Ben tüm tanımlamaların ötesinde her şey ve hiçbir şeyim. Şükran sadece bir kurgu!

Kendimi hapsettiğim sınırlar ve değer yargılarını oluşturan sadece benim. Bu hapishaneden çıkmak yine sadece benim elimde. Değer yargılarımı ve kurallarımı bugün bana en iyi şekilde hizmet edecek şekilde, kişisel gelişimimi ilerletecek yönde esnetebilirim. Bu benim elimde! Kendi elimle yarattığım hapishaneyi yine kendi ellerimle yıkma gücüne sahibim.

Bugüne kadar yadsıdığım, yok saydığım, yargıladığım tüm yönlerimle yüzleştim. Kötü olmadan iyi, gece olmadan gündüz olmaz. Hayat ikilemlerden oluşur. Her iki tarafı da barındırdığımı kabul ediyorum. İçimdeki kötülüğü görüp kucaklayıp, kapsayarak daha iyiye gidebilirim ancak.

Her şey benim seçimim. Hayatımı yaratan benim. Her şeyin başlangıcı ve sonucu var. Mağdur rolünden kurtuluyorum ve seçimlerimin sonuçları her ne olursa olsun kabul ediyorum. Hayatımı ben yönetiyorum. Hayatımın sorumluluğunu alıyorum! Yaşadığım her şey kendimi gerçekleştirme yolculuğunda beni bir adım daha ileriye götürüyor buna inanıyorum. Bu bir yolculuk ve karşıma çıkan herkes yoldaşımdır.

Kendimi gerçekleştirme potansiyeline, gücüne, enerjisine sahibim. Bu gücü her gün biraz daha fark ediyorum.
Bedenim, zihnim ve duygularım bir bütün. Bedenimi yok saymıyorum. Bedenimi dinliyorum. Her şeyi zihinle kontrol edemeyeceğimi biliyorum. Zihnim sustukça ben var oluyorum; bunu biliyorum. Bedenin sinyallerini duyacağıma ve öncelik vereceğime, bedeni esas alacağıma söz veriyorum. Bedenimin bilgeliğine güveniyorum. Zihin sadece kurgularımı anlatır. Gerçek bene ulaşmak için duygularıma dokunmalı ve bedenimi dinlemeliyim.

Attığım her adım daha büyük, daha derin bir şeye hizmet ediyor. Ben doğanın bir parçasıyım. Doğaya aitim. Doğa ile uyumlu ve akışta olmak ve şimdi ve burada olmak gerçekten YAŞAMAKTIR!

Önyargılarda kurtulup, kabul edici oldukça esnekleşirim. Hafiflerim. Bu beni özgürleştirir. Özgürleşmek mutluluktur benim için.

Başkalarıyla olan ilişkim kendimle olan ilişkimin aynasıdır.

Her şey bende başlar ve bende biter.

Şükran Akgün

Share This