Yıllarca kilo vermenin tüm sorunlarımın yanıtı olduğuna emindim. O elbiseye ya da kot pantolona sığdığımda, mutlu olacak, kariyerimde yükselecek ve sevgili bulacaktım. Ama ancak kilo verdikten sonra. Ancak artık böyle görünmediğimde.

O zamana kadar, biri resmimi çektiğinde, panikleyip ellerimi stratejik şekilde nefret ettiğim yerlerime koymaya gayret ederdim. Ya da ellerim o yerleri kapatacak kadar büyük değilse, resmi sadece yüzümün görüneceği şekilde kırpardım.

Duygusal açıdan ufalarak insanların kendimi fiziksel açıdan ne kadar büyük hissettiğimi fark etmemesini sağlardım. Kilo vermekle ilgili kitaplar, egzersiz ekipmanları ve diyet gıdaları almaya devam ederdim.

Tanıdık geliyor mu?

Kilo vermek, milyar dolarlık bir sektöre dönüşmesinden de açıkça görülebileceği gibi, kültürel bir saplantıya dönüştü. Tahminlerime göre, bu kitabı seçtiyseniz, muhtemelen kilo vermenize yardım edecek bir şey için ilk kez para ödemiyorsunuz.

Bu kitabı yazmam ilk istendiğinde, mutfağımda yere oturup hıçkırarak ağladım. Yolculuğu böylesine alenen paylaşma fikri beni şoka uğrattı. Ayrıca kilo verme sektörünün bir parçası olarak görünmek istemiyordum. Ben böyle biri değilim ve böyle bir kariyer istemiyorum.

En sonunda yazmayı kabul etmemin nedeni, paylaşmak istediklerimin standart bir kilo verme kitabında bulacağınız şeyler olmadığını bilmemdi. Diyet yapmaya İNANMIYORUM ve sizin için izleyeceğiniz bir egzersiz planım yok. Bunların yerine, kadınları benim de yaptığım ve binlerce danışan ve öğrenciye rehberlik ettiğim aynı kendini bulma ve keşif yolculuğuna çıkarmak istiyordum.

“Kilo verme” terimi bu kitabın ve online kursumun adında yer alsa bile, gerçek şu ki -kilonun sağlığınıza zarar vermemesi kaydıyla- tek başına kiloyla ilgilenmiyorum. Benim için, kilo vermek kendinizi sevmenin ve kendinizi bedeninizde daha güçlü ve güzel hissetmenin mutlu bir yan etkisidir. Kadınların bu yolculuğa çıktıklarında bunu yaşayacaklarını umuyorum; çünkü böyle şeyler hissettiğinizde, tüm yaşamınız açılır.

Komik olan, kilo vermek asla en büyük önceliğim değilken, öğrencilerim ve danışanlarımda kilolar tekrar tekrar ve çok tutarlı olarak gitti. Bu, kesinlikle bu sürecin mucizesiydi. Bu inanılmaz şekilde güçlü aracı –EFT- stresi gidermek, duyguları ve inançları sınırlandırmak için kullanarak, sizin ve bedeninizin gerçekte ihtiyaç duyduklarınızla hızla bağlantı kurabilirsiniz. Sonrasında duygularınıza ve bedeninizle ilişkinize daha fazla, gerçek kilo kaybınıza daha az odaklanabilirsiniz.

Kilo vermek şaşırtıcı olsa da beni en çok kadınların duygularındaki ve yaşamaya başladıkları hayatlarındaki değişimi görmek heyecanlandırıyor. Daha kilo vermeden, kadınlar saklanmaktan vazgeçiyorlar; kendilerine âşık oluyor, ilişkilerinde ve kariyerlerinde büyük atılımlar yapıyorlar; güzelliklerini kutsuyorlar ve bunu sadece tartıda ya da dolaplarında gördükleri bir sayı için değil, kendilerini güzel hissettikleri için yapıyorlar.

Kitabı bir kez bütün olarak okumanızı ve sonra sizde yankı uyandıran bölümlere geri dönmenizi öneririm. Bu kitaba her ihtiyaç duyduğunuzda geri döneceğinizi umuyorum. Yolculuğunuz boyunca yol arkadaşınız olsun.

Bu süreci sizinle paylaşmaktan inanılmaz derecede onur duyuyor ve bunun her gün içtenlikle sevdiğiniz ve beğendiğiniz sağlıklı bir bedene sahip olma yolculuğunuzun başlangıcı olacağını umuyorum. Daha önemlisi, bunun kendinizi inanılmaz ve büyüleyici bir kadın olarak gerçekten sevme ve kabullenme yolculuğunuzun başlangıcı olacağını umuyorum. Bu noktadan sonra, bu dünyadaki gerçek değerinizi görebilirsiniz.

EFT ile Kilo Vermek kitabını satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Share This