Sanço Panço dostum, bana en kestirme yolu öğretir misin? Beni mükemmel bir insan olmaya götürecek olan en kısa yol nereden geçiyor? Ama lütfen çok uzatma anlatırken; önemli işlerim var bir sürü ve acilen yapmam gereken. Özetleyerek birkaç kelimede anlatabilirsen, dinlemeye çalışırım tabii ki. Fakat çok önemli bir deney yapıyorum şu an laboratuarımda; insanlığı birkaç yüz yıl ileri götürmeyi hedefliyorum; başarabilirim belki.

Birkaç nefes egzersizi, bir dönem yoga eğitimi ve Hindistan seyahatiyle ruhumu arındırmak istiyorum. İçimden şüphe, korku, kompleks gibi tüm negatif duygular gitsin istiyorum. İçimden gökyüzüne turuncu balonlar uçurmak istiyorum. Derin derin nefes almak ve sonra nefes vermek istiyorum. Benim için fazla olan enerjimi insanlık yararına sunmak istiyorum.

Aynı anda ve aynı bedende en iyi yüzen, en etkileyici konuşan, en güzel vücuda sahip, en iyi aşçı, (tabii mutlaka füzyon mutfağından seçkiler olmalı yaptıklarım) en seksi, en komik, en aristokrat ama mütevazı kadın olmak istiyorum.

Birkaç sayfa kitap okuyarak “zengin olmanın, çok sevilmenin, ideal bir eş olmanın” yollarını bulmak istiyorum. Okusam yeter zaten, biliyorum; ama hangi kitap doğru olan; yanlış kitap okuyarak zaman kaybetmek istemiyorum. Zamanım çok kıymetli dostum!

Asansörde yöneticime istediğim kararı aldırabilmek istiyorum. Yorulmadan koşmak istiyorum. Her konuda atıp tutmak ama buna rağmen kimseyle çelişmemek istiyorum. Egom çığlık çığlığa bağırırken insanlar beni sevsin istiyorum. Benim gibi biri nasıl sevilmez ki, anlayamıyorum.

Hiç yenilmeden sürekli yarışmak istiyorum; olmaz da eğer olursa mücbir bir nedenle yenilirsem duyduğum öfkeyi belli etmemek istiyorum. Geyşa makyajı gibi bir ifadeyle mükemmel mükemmel dolanmak istiyorum. Uluorta ağlamak da ne demek! Hırslı değilim, azimliyim sadece. Bir sürü hobim var, sadece iş değil hayatım. Nereden bu kanıya vardınız anlayamadım?

Tabii ki korkularım var. Fakat bir kadın duygularını öyle uluorta açmamalı; maazallah bir gören olur, suiistimal edilir. IQ’um ve EQ’umla takdir edilmek istiyorum. Duygusal kontrolümü yitirmemek istiyorum.

Bir kadın işinde çok başarılı, kocasıyla mükemmel derecede uyumlu ve anne olmaktan çok mutlu olmalı; aksi de ne demek? Her kadın anne olarak doğar.

Arkadaşlarım olsun istiyorum ama beni dertleriyle ağırlaştırmasınlar. Negatif auralı insanlar enerjimi aşağı çeker biliyorum. Etrafımda sadece mutlu insanlara yer var; maalesef etrafım kısıtlı. Bu tür şeyler eninde sonunda hasta eder beni. Hep eğlenmek, sorunlarından uzak kalmak istiyorum; yine de yakın dostluklarım da olsun istiyorum. Etrafının kalabalık olması iyidir. Belli mi olur; lazım olur bir gün? Ben onlara anlatıyorsam sorunlarımı onlar da bana anlatmak zorunda mı? Hani her şey karşılıklı değildi?

Butik bir hayat istiyorum, yalın-klas-naif… Venedik kristali gibi fark edilmek istiyorum milyonlarca kalabalık içinde.

Hayata dokunmak, her kesimden insanla beraber olmak istiyorum hatta bazen onlarla fotoğraf bile çektirebilirim; hiç problem değil.

Sanço Panço, zamanımı önemli bilimsel buluşlar yapmaya harcamayı düşünüyorum. Bu yüzden dikkatli kullanmalıyım onu. Her şeye, herkese kaliteli zamanlar ayırıp optimum faydayı elde etmeliyim. Biliyorsan lütfen söyle en kısa yoldan nasıl gidebilirim? Ne olursam olayım gidebilmeliyim o yoldan.

Share This